Edellinen tanssipäivä la 8.4.2017

Sunnuntai 9.4.2017

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Amor-kvartetti, Kauko Simonen
Haapaveden nuorisotalo 19:00--23:00, 10 euroa
Ake Pääkkö duo
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:30, 12 euroa
J. Eskelinen
Kerhola (Nokia)
Fantasia & Aki Samuli
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 14 euroa
Seireenit & Sari Koivikko
Kuumola (Turenki, Janakkala) 14:00--17:00, 10 euroa
Seppo Mäkisen yhtye, Tuulikki Bergström
Pesäkallio (Lahti) 15:00--18:00
Lasvel-tanssit, Hollolan harmonikat
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--21:00, 14 euroa
La Strada
Puotilan-Marjaniemen työväentalo (Helsinki) 18:20--22:00
Levytanssit
Pyrkivä (Turku)
17:30--18:20 tanssikurssi: tango alkeet/alkeisjatko, treenit ja tanssit samaan hintaan 8/10, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:30--21:30 Jari ja Taika
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 15 euroa
Anna-Liisa Räsänen
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Ari Nylund, Kalle Jussila
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 10 euroa
Duo Matias ja Pentti Nordström, pullakahvitarjoilu
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 12 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Ammatti-instituutin liik.sali, Svinhufvudink. 8 (Lahti)
17:00--19:00 tanssikurssi: kuviohumppa alkeet, 4 e/jäsen, Lahden Lavarit ry
19:00--21:00 tanssikurssi: bolero jatko, 4 e/jäsen, Lahden Lavarit ry
Malmin Työväentalo Takaniitynkuja 9 (Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: fusku alkeet, alkeisjatko, 1h/8e 2h/15e, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Myyrmäen Urheilutalo (Vantaa)
19:30--21:00 tanssikurssi: wanha swing alkeisjatko, 10€, Kristiina Patrikainen, Iloiset Tanssi Askeleet
Nick's Dance, Svinhufvudinkatu 23, (Sisäpiha, A-rappu, 3. krs) (Lahti)
17:30--19:00 tanssikurssi: cha cha, masurkka perusteet, 8, Reijo ja Sari Kaariste, Nick's Dance Sport
19:10--20:40 tanssikurssi: cha cha, rumba jatkoryhmä, 8, Reijo ja Sari Kaariste, Nick's Dance Sport
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: tangovalssi perusteet, 3/6/8e, Tuula ja Tuomo, Kestävät
Suomen Tanssistudiot Oy:n sali, Myyrmäentie 4 (Vantaa)
18:00--19:30 tanssikurssi: fusku, tango kaikki tasot, 10e/90min, sarjalipuilla halvempaa, Jyrki Keisala, Juhani ja Maija Kuosmanen, vierailevat tähdet, Suomen Tanssistudiot Oy
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki)
17:30--19:00 tanssikurssi: fusku fusku alkeet 1/3, 9 euroa, Suvi Melaja ja Hannu Pekkola, Tanssikoulu Lasikenkä
Tanssipuoti (Turku)
15:00--16:00 tanssikurssi: fusku perusteet, Anne-Riina Hurskainen, Suomen Media & Action Oy
16:00--17:00 tanssikurssi: fusku perusteet/keskitaso, Anne-Riina Hurskainen, Suomen Media & Action Oy
17:00--18:00 tanssikurssi: fusku keskitaso, Anne-Riina Hurskainen, Suomen Media & Action Oy
18:00--19:00 tanssikurssi: fusku keskitaso, Anne-Riina Hurskainen, Suomen Media & Action Oy
19:00--20:00 tanssikurssi: fusku haastava, Anne-Riina Hurskainen, Suomen Media & Action Oy
Tanssitaivas Ry, Vanhakoivistontie 14 (Pori)
12:00--15:00 tanssikurssi: boogie woogie alkeet jatkuu, Hinta 20€/jäsen, 30€/ei-jäsen, Ari Vaskelainen, Tanssitaivas ry
Urheilupuiston koulu (Mikkeli)
11:00--17:00 tanssikurssi: lindy hop, fusku, boogie woogie lindy ja bw alkeet, fusku perusteet hallitseville, 18 e osio, 45 e päivä, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu

Seuraava tanssipäivä ma 10.4.2017