Edellinen tanssipäivä pe 7.4.2017

Lauantai 8.4.2017

Aronkeidas (Kauhajoki) 20:00--02:00, 17 euroa
Jarkko Honkanen & Taiga, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Marita Taavitsainen, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 15 euroa
Wire & Ari Lavu
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 13 euroa
Avec & Leif Lindeman
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Finlanders, Ulla-Jaana Riekkoniemi & Lumumba
Lomakeskus Karemajat (Ylitornio) 21:15--01:00, 15 euroa
Jade's band
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--01:00, 15 euroa
Taikakuu
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 euroa
Myrskytuuli, Onnentähti
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--23:50, 10 euroa
Astra
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 euroa
Charles Plogman, Rosette
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Omega & Eija Kantola
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Varjokuva & Lumo & Kyösti Mäkimattila & Reeta Saranpää
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Souvarit
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Ippe Mansikan orkesteri
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 15 euroa
Pekka Rinne ja Kuunsilta, Pekka Rinne
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 16 euroa
NeljänSuora, Helminauha
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00, 10 euroa
Hannu Viitala, Anne Simonen
Pesäkallio (Lahti)
Tulipunaruusut
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Vesa Parantainen duo
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Läpivalaisu
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Johanna Debreczeni
Satulinna (Parola, Hattula) 20:00--01:00
Fantasia & Aki Samuli
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Euroset
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 10 euroa
Armottomat, Aulis Niskanen
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--24:00
Fernet & Tomi Markkola, Teemu Roivainen
Toejoen seurojentalo (Pori) 20:00--00:30, 12 euroa
Vesa Formunen
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Fernet & Tomi Markkola, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Horizone & Matti ja Teppo
Valtatie 2 (Harjavalta)
EXmiehet & Saija Tuupanen, Sinitaivas
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö) 20:00--00:30, 13 euroa
HotLine, Lasse Laaksonen
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30, 14 euroa
Wähäkosket
Pyrkivä (Turku)
11:00--12:30 tanssikurssi: west coast swing alkeista alkaen, Pirjo ja Tommi Koivula, Sekahaku
13:00--14:30 tanssikurssi: west coast swing alkeista alkaen, Pirjo ja Tommi Koivula, Sekahaku
14:45--16:15 tanssikurssi: west coast swing alkeista alkaen, Pirjo ja Tommi Koivula, Sekahaku
Tanhuhovi (Lohja)
17:45--18:45 tanssikurssi: foksi, Merja ja Katri Mäkelä, Lohjan lavatanssijat

Seuraava tanssipäivä su 9.4.2017