Edellinen tanssipäivä pe 31.3.2017

Lauantai 1.4.2017

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 20:00--00:30, 13 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Aronkeidas (Kauhajoki) 20:00--02:00, 18 euroa
Neljänsuora, Pauli Koivula & Himmiät Tähäret
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Sinitaivas, Henkka ja Kulkurit
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 15 euroa
Caminito & Jussi Roponen
Haaparannan kansantalo 21:00--00:45, 14 euroa
Caminito, Risto Nevala
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 euroa
Tuovilat
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Merja Uimonen, Humiko, naistentanssit
Iisalmen nuorisotalo 10 euroa
Jouni Raitio
Jalasranta (Jalasjärvi)
Tanssiorkesteri Luxus
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Rosette & Charles Plogman, Rosalie
Lomakeskus Karemajat (Ylitornio) 21:15--01:00, 15 euroa
Tesipeli
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--01:00, 15 euroa
Tulipunaruusut
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 12 euroa
Wiihdeorkesteri Wiva
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 euroa
Eija Kantola & Omega
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 euroa
Nina Åkerman
Kokkolan työväentalo 20:00--24:00, 13 euroa
Torremolinos
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--23:55, 10 euroa
Tapani Lager & Martti Peltola
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Köpi Koski ja Projekti, Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Myrskytuuli & Mika Sihvola, Karavaani & Heidi Pakarinen
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 euroa
Teuvo Vuoti
Lempäälän manttaalitalo 19:00--23:30
Kari Hirvonen, Jake Niska
Limingan ns 20:30--01:00, 15 euroa
Veijarit, Benjamin Enroth
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 21:00--02:00, 0 euroa
Pekka Rinne ja Kuunsilta, Mika Rämä
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Wähäkosket
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 10 euroa
Tytti Pelkonen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 16 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen, Helmenkalastajat
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Teemu Roivainen
Pesäkallio (Lahti)
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Tino ja Sway
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--00:30, 12 euroa
Pataässä
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Tero Jokinen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Olavi Uusivirta
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 20 euroa
Popeda
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Hannu Hautaniemi
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 euroa
Amanda Oscarsson & Noste, Heikki Koskelo & Taivaankaari
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi)
Ässät
Satulinna (Parola, Hattula) 20:00--01:00
Souvarit
Tanhuhovi (Lohja)
16:00--18:30 tanssikurssi: wanha tango, tangovalss, Juhani Tahvanainen, Lohjan lavatanssijat
19:00--01:00 Charlies, Nelostie & Jaska Mäkynen, 16 euroa
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
11:00--12:30 tanssikurssi: fusku perusteet, 12,00 €, Antti-Ville Heikkilä
12:45--14:15 tanssikurssi: fusku keskitaso, 12,00 €, Antti-Ville Heikkilä
14:30--16:00 tanssikurssi: fusku keskitaso, 12,00 €, Antti-Ville Heikkilä
18:00--18:45 tanssikurssi: kävelyhumppa alkeet, sis tanssilippuun, Timppa
19:00--24:00 Diesel & Markku Aro, 15 euroa
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Aikalisä
Toejoen seurojentalo (Pori) 20:00--00:30, 12 euroa
Leo Forsmanin yhtye
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit
Tähtihalli (Uusikaarlepyy) 20:30--01:00, 20 euroa
Matz Bladhs
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Finlanders
Valtatie 2 (Harjavalta)
Avec & Leif Lindeman, Hurma
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö) 20:00--00:30, 13 euroa
Voitto Takanen
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 15 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Keskuskoulu (Kerava)
14:00--15:30 tanssikurssi: hidas valssi alkeet, Bettina Karppinen, Taitokolmio ry
15:30--17:00 tanssikurssi: salsa alkeet, Bettina Karppainen ja / tai Petteri Pietarila, Taitokolmio ry
Liperin koulu (Liperi)
10:30--11:45 tanssikurssi: fusku keskitaso, Hanna Ojanaho, Suomen Media & Action Oy
12:00--13:15 tanssikurssi: fusku keskitaso, Hanna Ojanaho, Suomen Media & Action Oy
14:00--15:15 tanssikurssi: tango keskitaso, Hanna Ojanaho, Suomen Media & Action Oy
15:30--16:45 tanssikurssi: tango keskitaso, Hanna Ojanaho, Suomen Media & Action Oy
17:00--18:15 tanssikurssi: bugg keskitaso, Hanna Ojanaho, Suomen Media & Action Oy
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
12:00--13:15 tanssikurssi: salsa perusteet/keskitaso, Antti Törmänen, Suomen Media & Action Oy
13:30--14:45 tanssikurssi: salsa keskitaso, Antti Törmänen, Suomen Media & Action Oy
15:15--16:30 tanssikurssi: salsa keskitaso, Antti Törmänen, Suomen Media & Action Oy
16:45--18:00 tanssikurssi: salsa keskitaso/haastava, Antti Törmänen, Suomen Media & Action Oy
Vaajakosken urheilutalo (Vaajakoski, Jyväskylä)
11:00--12:30 tanssikurssi: tango keski, 45/35/20e, Merja ja Kari Filpus, Kestävät
13:00--14:30 tanssikurssi: tango jatko, 45/35/20e, Merja ja Kari Filpus, Kestävät
15:00--16:30 tanssikurssi: hidas lavafoksi keski/jatko, 45/35/20e, Merja ja Kari Filpus, Kestävät
Viialan Työväentalo (Akaa)
10:30--17:45 tanssikurssi: rockabilly alkeista edistyneisiin, la 55 e, su 35 e, koko leiri 70 e, Tommi ja Pirjo Koivula + muita opettajia, Suomen Tanssikoulu

Seuraava tanssipäivä su 2.4.2017