Edellinen tanssipäivä pe 24.3.2017

Lauantai 25.3.2017

Aronkeidas (Kauhajoki) 20:00--02:00, 17 euroa
Marco Lundberg, Pauli Koivula & Himmiät Tähäret
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
KinoJake, Hurma
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 15 euroa
Graniitti & Rainer Bollström
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 13 euroa
Company & Kake Randelin
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Seija Rankinen, Tähtikavaljeerit
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
10:00--17:00 tanssikurssi: lattaritekniikka keski- ja jatkotaso, 45e per päivä sis. lounaan ja kahvin TAI 152e sis. 2 päivän kurssin, majoituksen, tanssilipun ja täysihoidon, Maija Astikainen, Kartano Kievari
20:00--01:30 Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, 16 euroa
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--23:50, 10 euroa
Euroset
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Kalle Jussila
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 euroa
Anita Hirvonen & La Strada
Kontiaisten kylätalo (Kontiainen, Alavus)
Simo Hietalan trio
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Veijarit & Benjamin Enroth, Henkka ja Kulkurit
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Talisman & Marko Maunuksela
Launosten työväentalo (Loppi)
Wiihdeorkesteri Wiva
Limingan ns 20:30--10:00
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Avec & Leif Lindeman
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Markku Harjunpään orkesteri, Kauko Simonen
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 15 euroa
Tonika
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00, 10 euroa
Afrikan tähti & Armi Tenkula
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Maija Tenkanen & Kulkukoirat®
Pesäkallio (Lahti)
Omega & Eija Kantola
Puistonkulma (Kiuruvesi) 10 euroa
Esiintyjä avoin
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 15 euroa
Taikakuu
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Seireenit & Sari Koivikko
Satulinna (Parola, Hattula)
Sinitaivas
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Ari Ripatti, Katariina Keinänen
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 10 euroa
Seija Irmeli
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--24:00
Köpi Koski ja Projekti, Ippe Mansikan orkesteri
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Souvarit, naistentanssit
Valtatie 2 (Harjavalta)
Pekkaniskan Pojat, Antti Ahopelto
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö) 20:00--00:30, 13 euroa
Atlantic, Ari Aalto
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30, 14 euroa
PohjanTahti, Nina Åkerman
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 euroa
Tuovilat
Heikkilän koulu (Kirkkonummi)
16:15--17:45 tanssikurssi: wanha tango teemakurssi, 10€/kerta/jäsen (jäsenmaksu 10€), Terho ja Päivi Konttinen, Tanssin Ilo ry
Tanhuhovi (Lohja)
17:45--18:45 tanssikurssi: bugg, Merja ja Katri Mäkelä, Lohjan lavatanssijat

Seuraava tanssipäivä su 26.3.2017