Sunnuntai 19.3.2017

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 15:00--19:00, 10 euroa
Hollolan harmonikat
Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Sarani & Mari Sihvonen
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:30, 12 euroa
Sirkka ja Velikullat
Iisalmen nuorisotalo 19:00--22:30, 10 euroa
Ake Pääkkö duo
Jalasranta (Jalasjärvi) 17:00--21:00
Tulipunaruusut, vuorohaku
Kerhola (Nokia)
Hurma
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Sinitaivas
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 14 euroa
Harri Nuutinen
Mäntsälän seurojentalo 12 euroa
Reijo Ingmanin yhtye, Sirja-Katri
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Hannu Hautaniemi
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 14 euroa
Sunset & Arto Nuotio
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--21:00, 14 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Pyrkivä (Turku)
13:00--16:30 Focus & Sakke Kotilainen
17:30--18:20 tanssikurssi: rumba bolero alkeet/alkeisjatko, treenit ja tanssit samaan hintaan 8/10, Marika & Teemu Leino, Sekahaku
18:30--21:30 Aki Korhonen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 14:00--17:30, 13 euroa
Pekkaniskan Pojat
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Ässät
16:30--19:30 tanssikurssi: fusku alkeet, jatko 1 ja 2, 1h 10€, 2h 18€, 3h 22€, kanta-asiakashinnat 1h 9€, 2h 17€, 3h 20€, Maija Astikainen, Tanssia ja Terapiaa Maija Astikainen Ky
Ruskotalo 16:00--20:00, 15 euroa
Rosso & Tarja Lunnas
Sepänsali (Joensuu)
Anna-Liisa Räsänen
Soinin yhteistalo
Amorio
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Saturnus & Anu Keronen
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 13 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Väinölä (Voltti, Kauhava) 17:00--20:30, 12 euroa
Heikki Puronvarsi ja Oikeat Soittajat
Ammatti-instituutin liik.sali, Svinhufvudink. 8 (Lahti)
17:00--19:00 tanssikurssi: tango, vaihtoaskeljenkka alkeet, 4 e/jäsen, Lahden Lavarit ry
19:00--21:00 tanssikurssi: wanha tango jatko, 4 e/jäsen, Lahden Lavarit ry
Heikkilän koulu (Kirkkonummi)
16:15--17:45 tanssikurssi: etenevä bugg jatkotaso, 10€/kerta/jäsen (jäsenmaksu 10€), Kimmo ja Marika Lasanen, Tanssin Ilo ry
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: cha-cha alkeet / alkeisjatko, 1h/8e 2h/15e, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Myyrmäen Urheilutalo (Vantaa)
19:30--21:00 tanssikurssi: wanha tango alkeisjatko, 10€, Kristiina Patrikainen, Iloiset Tanssi Askeleet
Nick's Dance, Svinhufvudinkatu 23, (Sisäpiha, A-rappu, 3. krs) (Lahti)
17:30--19:00 tanssikurssi: cha cha, hidas valssi perusteet, 8, Reijo ja Sari Kaariste, Nick's Dance Sport
19:10--20:40 tanssikurssi: salsa jatkoryhmä, 8, Mia Siivonen, Nick's Dance Sport
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: cha cha perusteet, Sami ja Tanja, Kestävät
Puotilan työväentalo, Rusthollarinkuja 3 (Helsinki)
15:30--17:30 tanssikurssi: kizomban peruskurssi, 15/10 euroa, Marco Zanella ja Vera, Helsingin tanssikurssit
18:00--21:00 tanssikurssi: ruotsalaisen foksin peruskurssi, 20/10 euroa, Juha Turu ja Soili Jääskeläinen, Helsingin tanssikurssit
Ravintola Leppäkerttu (Leppävirta)
9:00--10:15 tanssikurssi: salsa, fusku perusteet ja keskitaso, Kati Kainulainen ja Anne-Riina Hurskainen, Suomen Media & Action Oy
10:15--11:30 tanssikurssi: salsa, fusku perusteet/keskitaso ja keskitaso/haastava, Kati Kainulainen ja Anne-Riina Hurskainen, Suomen Media & Action Oy
11:45--13:00 tanssikurssi: salsa, fusku keskitaso ja haastava, Kati Kainulainen ja Anne-Riina Hurskainen, Suomen Media & Action Oy
Soihtula (Oulainen)
12:00--16:00 tanssikurssi: bugg kuviot perusteet hallitseville, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Suomen Tanssistudiot Oy:n sali, Myyrmäentie 4 (Vantaa)
18:00--19:30 tanssikurssi: bugg, humpat kaikki tasot, 10e/90min, sarjalipuilla halvempaa, Jyrki Keisala, Juhani ja Maija Kuosmanen, vierailevat tähdet, Suomen Tanssistudiot Oy
Tanssikoulu Wimma (Lapua)
17:00--18:30 tanssikurssi: foksi perusteet, Niina ja Heikki Kari, Vaihtoaskel ry
Tanssipuoti (Turku)
15:00--16:00 tanssikurssi: cha cha perusteet, Reetta Mikola, Suomen Media & Action Oy
16:00--17:00 tanssikurssi: cha cha perusteet/keskitaso, Reetta Mikola, Suomen Media & Action Oy
17:00--18:00 tanssikurssi: cha cha keskitaso, Reetta Mikola, Suomen Media & Action Oy
18:00--19:00 tanssikurssi: cha cha keskitaso, Reetta Mikola, Suomen Media & Action Oy
19:00--20:00 tanssikurssi: cha cha haastava, Reetta Mikola, Suomen Media & Action Oy
Tanssitaivas Ry, Vanhakoivistontie 14 (Pori)
12:00--15:00 tanssikurssi: lindy hop alkeet, Hinta 20€/jäsen, 30€/ei-jäsen, Ari Vaskelainen, Tanssitaivas ry
Urheilupuiston koulu, Anni Swanin katu 6 (Mikkeli)
13:00--17:00 tanssikurssi: jatsifoksi, wanha tango jatsifoksin taso alkeisjatko, wanhan tangon jatkotaso, 25,- jäsenet / 30,- ei jäsenet, JUHANI TAHVANAINEN JA TYTTI ARIMA, Tanssikoulu Wanha Maestro
13:00--17:00 tanssikurssi: jatsifoksi, wanha tango jatsifoksi alkeisjatko, wanha tango jatkotaso, 25,- (jäsenhinta) / 35,- ei jäsenet, JUHANI TAHVANAINEN JA TYTTI ARIMA, Tanssikoulu Wanha Maestro

Seuraava tanssipäivä ma 20.3.2017