Edellinen tanssipäivä pe 17.3.2017

Lauantai 18.3.2017

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 20:00--00:30, 13 euroa
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Alavieskan Viri 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Aronkeidas (Kauhajoki) 20:00--02:00, 18 euroa
Finlanders
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Lemmenlautta, Tommi Soidinmäki
Haaparannan kansantalo 21:00--00:45, 14 euroa
Sami Keskitalo
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 euroa
Mysteeri, Mikko Tapio
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Neljä Ruusua
Iisalmen nuorisotalo 19:00--22:30, 10 euroa
Feelings
Imatran kylpylä 21:00--00:30, 8 euroa
Pasi Suikkasen orkesteri
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Avec & Leif Lindeman, Ippe Mansikan orkesteri
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--01:00, 15 euroa
Saija Tuupanen & eXmiehet
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 euroa
Unelmavävyt, LäpiValaisu
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Hurma
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 euroa
Timo Hacklinin yhtye
Limingan ns 20:30--01:00, 15 euroa
Vetonaula
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Benjamin Enroth
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
Sinitaivas, Kyösti Mäkimattila
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Tulipunaruusut
Pesäkallio (Lahti)
Caminito & Kari Piironen, Teemu Harjukari
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Esko Sartolahden yhtye
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 15 euroa
Souvarit
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Nelituuli
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi)
Seireenit & Sari Koivikko
Satulinna (Parola, Hattula)
Taikakuu
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--24:00, 10 euroa
Metsound
Suomussalmen ns 20:00--24:00, 12 euroa
Sotkamon hanuripelimannit
Tanhuhovi (Lohja)
Nina Åkerman
17:45--18:45 tanssikurssi: bugg, Merja ja Katri Mäkelä, Lohjan lavatanssijat
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--24:00
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Yöntanssittajat & Juhani Hirvonen
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Energia & Teemu Roivainen, naistentanssit
Valtatie 2 (Harjavalta)
Horizone & Matti ja Teppo, Maija Tenkanen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö) 20:00--00:30, 13 euroa
Atlas ja Timo Rautala
Tanssiurheilukeskus Cava (Järvenpää)
11:00--13:30 tanssikurssi: hidas valssi jatko, Mika ja Anna Väisänen, Taitokolmio ry
14:15--17:00 tanssikurssi: chacha jatko, Mika ja Anna Väisänen, Taitokolmio ry
Heikkilän koulu (Kirkkonummi)
16:15--17:45 tanssikurssi: dubbel bugg alkeisjatko, 10€/kerta/jäsen (jäsenmaksu 10€), Kimmo ja Marika Lasanen, ilmoitt. tanssinilo@gmail.com, Tanssin Ilo ry
Pyrkivä (Turku)
11:00--12:30 tanssikurssi: merenque alkeet, Brian Ramos, Sekahaku
13:00--14:30 tanssikurssi: salsa con rumba alkeet, Brian Ramos, Sekahaku
14:45--16:15 tanssikurssi: kuubalainen cha cha alkeet, Brian Ramos, Sekahaku

Seuraava tanssipäivä su 19.3.2017