Lauantai 11.3.2017

Aronkeidas (Kauhajoki)
18:00--20:00 tanssikurssi: bugg aloittelijat, 25 euroa (sis. lipun), Tuomas sillanpää, Reetta Koivuniemi
20:00--02:00 Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Pohojanmaan Pelimiehet, 18 euroa
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat, Pasi Kivimäki, N.Y.T.
Evijärven alapään ns
Rannan pojat
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 15 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 13 euroa
Marita Taavitsainen
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Savannah
Imatran kylpylä 21:30--01:30, 12 euroa
Saska Helmikallio, Roulette
Lomakeskus Karemajat (Ylitornio) 21:15--01:00, 15 euroa
Elina H Band
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--01:00, 15 euroa
Erika Vikman
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 euroa
Suvi Karjula & In the Mood, Avec & Leif Lindeman
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--23:50, 10 euroa
Hannu Viitala, Anne Simonen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Veijarit, Benjamin Enroth
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 euroa
Eija Kantola & Omega
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Väliaikainen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Finlanders, Henkka ja Kulkurit
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 21:00--01:30, 13 euroa
Pepe Enroth
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Fantasia & Aki Samuli
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Tulipunaruusut
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Ooperi (Kortela, Rauma) 13 euroa
Aikalisä
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00, 10 euroa
Hannu Hautaniemi
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Tomi Markkola
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00
Hurma, Lemmenlautta
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 10 euroa
Marko Karvonen, Mercedes, Groove President
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--00:30, 5 euroa
Karaoketanssit
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Kalle Kaaja, Antti Tammilehdon yhtye
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 17 euroa
Neljänsuora, Dry Capri
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 euroa
Saija Tuupanen & eXmiehet, Onnentähti
Satulinna (Parola, Hattula) 20:00--01:00
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Jussi Seppänen, Arto Kivekäs
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 10 euroa
Marko Jolkkonen, Mika Lappalainen
Tanhuhovi (Lohja)
17:45--18:45 tanssikurssi: fusku, Marko Paaso ja Katri Mäkelä, Lohjan lavatanssijat
19:00--01:00 Seireenit & Sari Koivikko, Hovinarrit, Teemu Roivainen, 16 euroa
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
18:00--18:45 tanssikurssi: fusku alkeet, Simo
19:00--24:00 Taikakuu, 15 euroa
Toejoen seurojentalo (Pori) 20:00--00:30, 12 euroa
Pekka Rinne ja Kuunsilta
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Liekki & Marco Lundberg, naistentanssit
Valtatie 2 (Harjavalta)
12:30--13:45 tanssikurssi: fusku, salsa perusteet ja keskitaso, Anne-Riina Hurskainen, Antti Törmänen ja Kimmo Lasanen, Suomen Media & Action Oy
14:00--15:15 tanssikurssi: fusku, salsa perusteet/keskitaso ja keskitaso, Anne-Riina Hurskainen, Antti Törmänen ja Kimmo Lasanen, Suomen Media & Action Oy
15:45--17:00 tanssikurssi: fusku, salsa keskitaso ja keskitaso/haastava, Anne-Riina Hurskainen, Antti Törmänen ja Kimmo Lasanen, Suomen Media & Action Oy
17:15--18:30 tanssikurssi: rueda, fusku perusteet/keskitaso ja keskitaso, Anne-Riina Hurskainen, Antti Törmänen ja Kimmo Lasanen, Suomen Media & Action Oy
20:00--02:00 Myrskytuuli & Mika Sihvola, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Viljolahden Toukola (Varkaus) 19:00--23:00
Karaoke
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö) 20:00--00:30, 13 euroa
Harri Lehtonen & Silver
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30, 14 euroa
Rosalie, Veli Kuja-Halkola
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 15 euroa
Kalle Jussila
Keskuskoulu (Kerava)
14:00--15:30 tanssikurssi: foksi alkeet, Jyrki Keisala, Taitokolmio ry
15:30--17:00 tanssikurssi: fusku alkeet, Jyrki Keisala, Taitokolmio ry
Nummenkylän koulu (Lohja)
11:00--13:30 tanssikurssi: argentiinalainen tango, 10e/15e, Marianne Krause, Lohjan lavatanssijat
Pohjolankadun sali, Pohjolankatu 29 (Joensuu)
12:00--17:00 tanssikurssi: west coast swing, bugg alkeisjatkosta edeten, 15,-/laji, 25,-/molemmat lajit, Rake Salo ja Armi Juusola, Tanssikoulu Wanha Maestro
12:00--17:00 tanssikurssi: west coast swing, bugg alkeisjatkosta alkaen, 15,-/laji, 25,-/molemmat lajit, Rake Salo ja Armi Juusela, Tanssikoulu Wanha Maestro
TT-halli, Ahlströminkatu 10 (Pietarsaari)
10:00--12:00 tanssikurssi: west coast swing beginner, 2h / 28e, 4h / 55e, 6h / 85e, Joachim Sköld, Elina Maula
10:00--12:00 tanssikurssi: west coast swing beginner, 2h / 28e, Joachim Sköld, Elina Maula
12:30--14:30 tanssikurssi: west coast swing novice, 2h / 28e, Joachim Sköld, Elina Maula
15:00--17:00 tanssikurssi: west coast swing intermediate, 2h / 28e, Joachim Sköld, Elina Maula

Seuraava tanssipäivä su 12.3.2017