Edellinen tanssipäivä pe 3.3.2017

Lauantai 4.3.2017

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 20:00--00:30, 13 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Alavieskan Viri 15 euroa
Energia, Teemu Roivainen
Aronkeidas (Kauhajoki) 20:00--02:00, 17 euroa
Saija Tuupanen & eXmiehet, Timo Kallio duo
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Diesel & Markku Aro, Helminauha
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 15 euroa
In The Mood & Suvi Karjula
Haaparannan kansantalo 21:00--00:45, 14 euroa
Tukkijätkät
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 euroa
Ässät
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Joonas Erkkilä & Hehku
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--01:00, 15 euroa
Kari Vepsä & Onnenmaa
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 euroa
Tommi Soidinmäki
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30
Hannu Hautaniemi
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Väliaikainen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 euroa
Marco Lundberg, Liekki
Kokkolan työväentalo 20:00--24:00, 13 euroa
Rannan pojat
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Fantasia & Aki Samuli
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 euroa
Harri Nuutinen
Limingan ns 20:30--01:00, 14 euroa
Rainer Bollström
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Sunset & Arto Nuotio
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 15 euroa
LäpiValaisu
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
Nina Åkerman
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Henkka & Kulkurit
Pesäkallio (Lahti)
Souvarit
Puistonkulma (Kiuruvesi) 10 euroa
Esiintyjä avoin
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Elina H Band
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Channel Four
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 15 euroa
Tomi Markkola
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi)
Tosimiehet, Jouni Raitio
Satulinna (Parola, Hattula)
Lemmenlautta, Heikki Koskelo, Heidi Pakarinen
Suomussalmen ns 20:00--24:00, 13 euroa
Hurmurit & Merja Juutinen
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--24:00
Myrskytuuli & Mika Sihvola
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Rosso & Tarja Lunnas
Valtatie 2 (Harjavalta)
Omega & Eija Kantola, Ippe Mansikan orkesteri
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö) 20:00--00:30, 13 euroa
Veijo Haavisto, Vesa Formunen
Heikkilän koulu (Kirkkonummi)
16:15--17:45 tanssikurssi: salsa jatkokurssi (4.-5.3.), 10€/kerta/jäsen (jäsenmaksu 10€), Kimmo ja Marika Lasanen, Tanssin Ilo ry
Tanhuhovi (Lohja)
16:00--18:30 tanssikurssi: hidas valssi, Juhani Tahvanainen, Lohjan lavatanssijat

Seuraava tanssipäivä su 5.3.2017