Lauantai 25.2.2017

Aronkeidas (Kauhajoki) 20:00--02:00, 18 euroa
Teemu Roivainen & Energia, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Onnentähti, Tommi Soidinmäki
Evijärven alapään ns 20:00--00:30
Karaoke
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 15 euroa
Antti Tammilehdon yhtye & Kalle Kaaja
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 13 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Arvo Pienimäki duo, Tosimiehet
Lomakeskus Karemajat (Ylitornio) 21:15--01:00, 15 euroa
Rojal
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--01:00, 15 euroa
Amadeus Lundberg
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 euroa
Lasse Hoikka ja Souvarit
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--23:50, 10 euroa
Jouni Raitio
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Seireenit & Sari Koivikko
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 12 euroa
Arto Nuotio & Sunset
Kuivaniemen ns (Kuivaniemi, Ii)
Sarmas
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Ippe Mansikan orkesteri
Kärsämäen Kataja
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Rosette, Charles Plogman, Helmenkalastajat
Limingan ns 20:30--01:00, 14 euroa
Kalle Jussila
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Avec & Leif Lindeman
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 15 euroa
Wähäkosket
Ooperi (Kortela, Rauma) 20:00--24:00, 14 euroa
Nina Åkerman
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00, 10 euroa
Lasihelmi
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Marco Lundberg
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00
Taikakuu, Karavaani & Heidi Pakarinen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Jade's duo
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--00:30, 12 euroa
Renne ja Aliset
Puistonkulma (Kiuruvesi) 10 euroa
Ake Pääkkö duo
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Rainer Bollström & Graniitti
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 15 euroa
Marko Maunuksela, Talisman
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
15:00--18:00 tanssikurssi: lattarit, livemusa jatko 1,2,3, 30€ kanta-asiakkaat 28€, Maija Astikainen, Tanssia ja Terapiaa Maija Astikainen Ky
20:00--00:45 Sinitaivas, Lemmenlautta, 16 euroa
Satulinna (Parola, Hattula)
19:00--20:00 tanssikurssi: fusku, sisältyy tanssilipun hintaan, antti törmänen
20:00--02:00 EXmiehet & Saija Tuupanen, Hurma, Janne Raappana
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Tero Jokinen
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 10 euroa
Tammi Group
Tanhuhovi (Lohja)
16:00--18:30 tanssikurssi: jatsi fox, Juhani Tahvanainen, Lohjan lavatanssijat
19:00--01:00 La Strada, Onnenkulkurit & J. Eskelinen, 16 euroa
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
11:00--14:00 tanssikurssi: bugg, hidas valssi, rumba bolero kaikki tasot, 30 e puoli päivää, 50 e päivä, 95 e koko tapahtuma, Jimmy Järvekist, Mari Munne, Kari ja Merja Filpus, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
15:00--18:00 tanssikurssi: tango, fusku perusteet hallitseville, 30 e puoli päivää, 50 e päivä, 95 e koko tapahtuma, Kari ja Merja Filpus, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
19:00--24:00 Henkka ja Kulkurit, Metsätähti, 15 euroa
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Karisma & Erika Vikman
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Pekka Rinne ja Kuunsilta, Fantasia & Aki Samuli
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö) 20:00--00:30, 13 euroa
Honkala team
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30, 14 euroa
Aleksi Laukkosen yhtye, Kauko Simonen
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 13 euroa
Hannu Hautaniemi
Keskuskoulu (Kerava)
14:00--15:30 tanssikurssi: foksi alkeet, Marja, Taitokolmio ry
15:30--17:00 tanssikurssi: fusku alkeet, Marja, Taitokolmio ry
Nummenkylän koulu (Lohja)
11:00--13:30 tanssikurssi: argentiinalainen tango, Marianne Krause, Lohjan lavatanssijat
Ojaniitun koulu (Lohja)
13:15--16:30 tanssikurssi: tango-tunnetta tangoon alkeisjatko, 15,-, Kimmo Luukkonen, Länsi-Uudenmaan Tanssijat ry
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
12:00--13:15 tanssikurssi: fusku perusteet/keskitaso, Kati ja Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
13:30--14:45 tanssikurssi: fusku keskitaso, Kati ja Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
15:15--16:30 tanssikurssi: fusku keskitaso, Kati ja Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
16:45--18:00 tanssikurssi: fusku keskitaso/haastava, Kati ja Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
Pyrkivä (Turku)
11:00--12:30 tanssikurssi: hidas valssi alkeisjatko/jatko, Taina Puujalka, Sekahaku
13:00--14:30 tanssikurssi: hidas foksi alkeisjatko/jatko, Taina Puujalka, Sekahaku
14:45--16:15 tanssikurssi: samba alkeista alkaen, Taina Puujalka, Sekahaku
Tanssipuoti (Turku)
13:00--14:00 tanssikurssi: west coast swing perusteet, Anne-Riina Hurskainen, Suomen Media & Action Oy
14:00--15:00 tanssikurssi: west coast swing perusteet/keskitaso, Anne-Riina Hurskainen, Suomen Media & Action Oy
15:00--16:00 tanssikurssi: west coast swing perusteet/keskitaso, Anne-Riina Hurskainen, Suomen Media & Action Oy
16:00--17:00 tanssikurssi: west coast swing keskitaso, Anne-Riina Hurskainen, Suomen Media & Action Oy
17:00--18:00 tanssikurssi: west coast swing keskitaso, Anne-Riina Hurskainen, Suomen Media & Action Oy

Seuraava tanssipäivä su 26.2.2017