Sunnuntai 19.2.2017

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 15:00--18:00, 10 euroa
Sini-Takit & Kyösti Salmén
Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Veijarit, Benjamin Enroth
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:30, 12 euroa
Eki Jantunen
Iisalmen nuorisotalo 19:00--22:30, 10 euroa
Eripojat, Ilpo Kaleva
Jalasranta (Jalasjärvi) 17:00--21:00
Avec & Leif Lindeman, vuorohaku
Kerhola (Nokia)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Ippe Mansikan orkesteri
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00
Ässät
Kuumola (Turenki, Janakkala) 14:00--17:00, 10 euroa
Seppo Mäkisen yhtye
Mäntsälän seurojentalo
Kalle Jussila, konsertti
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Merja Juutinen
Orimattilan Kehräämö
12:30--14:00 tanssikurssi: hitaat alkeet, Kirsi Viitanen, www.tanssitaito.fi
14:30--16:00 tanssikurssi: hitaat jatko, Kirsti Viitanen, www.tanssitaito.fi
17:00--21:30 Onnentähti, 14 euroa
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
10:00--14:00 tanssikurssi: bugg kuvioita perusteet hallitseville, 35 e, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
16:00--21:00 Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, 14 euroa
Pyrkivä (Turku)
17:30--18:20 tanssikurssi: cha cha alkeet/alkeisjatko, treenit ja tanssit samaan hintaan 8/10, Marika & Teemu Leino, Sekahaku
18:30--21:30 Putkiradio, Janiina Lehtonen
Ruskotalo 16:00--20:00, 15 euroa
Lumo & Reeta Saranpää
Soinin yhteistalo
Tähtivyö & Erkki Mustikkamäki
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Tuuliviiri & Mervi Kari
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra)
Rosette, Charles Plogman
Väinölä (Voltti, Kauhava)
Heikki Puronvarsi ja Oikeat Soittajat
Malmin Työväentalo Takaniitynkuja 9 (Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: rumba - bolero alkeet, alkeisjatko, 1h/8e 2h/15e, PIRJO KÄRNÄ, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Nick's Dance, Svinhufvudinkatu 23, (Sisäpiha, A-rappu, 3. krs) (Lahti)
17:30--19:00 tanssikurssi: bugg, jenkka perusteet, 8, Reijo ja Sari Kaariste, Nick's Dance Sport
19:10--20:40 tanssikurssi: humpat, polkka, swingpolkka jatkoryhmä, 8, Reijo ja Sari Kaariste, Nick's Dance Sport
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: hidas valssi perusteet, 3/6/8e, Sami ja Tanja, Kestävät
Puotilan työväentalo, Rusthollarinkuja 3 (Helsinki)
15:00--17:00 tanssikurssi: tanssitekniikkaa kaikille, 15/10 euroa, Tiina Aalto, Helsingin tanssikurssit
18:00--21:00 tanssikurssi: ruotsalaisen foksin peruskurssi, 20/10 euroa, Juha Turu, Helsingin tanssikurssit
Tanssikoulu Wimma (Lapua)
17:00--18:30 tanssikurssi: bugg perusteet, Niina ja Heikki Kari, Vaihtoaskel ry
Tanssipuoti (Turku)
15:00--16:00 tanssikurssi: bugg perusteet, Anne-Riina Hurskainen, Suomen Media & Action Oy
16:00--17:00 tanssikurssi: bugg perusteet/keskitaso, Anne-Riina Hurskainen, Suomen Media & Action Oy
17:00--18:00 tanssikurssi: bugg keskitaso, Anne-Riina Hurskainen, Suomen Media & Action Oy
18:00--19:00 tanssikurssi: bugg keskitaso, Anne-Riina Hurskainen, Suomen Media & Action Oy
19:00--20:00 tanssikurssi: bugg haastava, Anne-Riina Hurskainen, Suomen Media & Action Oy

Seuraava tanssipäivä ma 20.2.2017