Edellinen tanssipäivä pe 17.2.2017

Lauantai 18.2.2017

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 20:00--00:30, 13 euroa
Hannu Hautaniemen yhtye, Hannu Hautaniemi
Alavieskan Viri 15 euroa
Helmenkalastajat & Jarkko Järvenpää
Aronkeidas (Kauhajoki) 20:00--02:00, 18 euroa
Ippe Mansikan orkesteri, Kalle Jussila & Ari Nylundin yhtye, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Finlanders, Tanssiorkesteri Kaiho
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu)
Kari Hirvonen & Jake Niska
Haaparannan kansantalo 21:00--00:45, 14 euroa
Teuvo Vuoti
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 euroa
Vetonaula, Virpi Piippo
Iisalmen nuorisotalo 19:00--22:30, 10 euroa
Serenadi
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 euroa
Marita Taavitsainen & Koivu
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30
Ässät
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--03:30, 20 euroa
Lauri Tähkä, DJ Karppa
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Sinitaivas
Kärsämäen Kataja
Energia, Teemu Roivainen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Helminauha
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 euroa
Hannu Saksin yhtye
Limingan ns 20:30--01:00, 14 euroa
Seireenit & Sari Koivikko
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Nina Åkerman
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 15 euroa
Rainer Friman, Rainer Bollström
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Charles Plogman, Rosette
Pesäkallio (Lahti)
Teemu Harjukari
Puistonkulma (Kiuruvesi) 10 euroa
Hannu Viitalan yhtye
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Eija Kettunen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Herrakerho
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Avec & Leif Lindeman
Ruskotalo
Juha Simolan yhtye & Juha Simola, konsertti
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 euroa
In The Mood, Markku Aro & Diesel
Satulinna (Parola, Hattula)
Pekkaniskan Pojat
Suomussalmen ns 20:00--24:00
Selena
Tanhuhovi (Lohja)
Souvarit, Topzet, Eero Seppälä
17:45--18:45 tanssikurssi: valssi, Merja ja Katri Mäkelä, Lohjan lavatanssijat
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--24:00
EXmiehet & Saija Tuupanen
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Jamifox, Jonni Takala
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen, naistentanssit
Valtatie 2 (Harjavalta)
Taivaankaari & Heikki Koskelo, LäpiValaisu
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö) 20:00--00:30, 13 euroa
Jussi Henttonen team, Kaija Pietilä
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30, 14 euroa
Caminito
Keskuskoulu (Kerava)
14:00--15:30 tanssikurssi: tango alkeet, Kirsi & Marja, Taitokolmio ry
15:30--17:00 tanssikurssi: kävely-, kuviohumppa alkeet, Kirsi & Marja, Taitokolmio ry

Seuraava tanssipäivä su 19.2.2017