Lauantai 11.2.2017

Alavieskan Viri 15 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen
Aronkeidas (Kauhajoki) 18:00--02:00, 20 euroa
Souvarit, Pauli Koivula & Himmiät Tähäret, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Avec & Leif Lindeman, Tanssiorkesteri Veikko Nieminen
Evijärven alapään ns 20:00--00:30
The Best Men & Tiina Kultalahti-Byskata
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 15 euroa
Onnentähti
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 13 euroa
Rubiini & Kaija Lustila
Honkamäki (Iisalmi) 20:00--00:30, 13 euroa
Duo Sami Soininen
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Pauli Hanhiniemi, Retkue
Lomakeskus Karemajat (Ylitornio) 21:15--01:00, 10 euroa
Mikset & Seija Keskitalo
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--01:00, 15 euroa
Marco Lundberg
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
10:00--13:00 tanssikurssi: rimba-bolero kaikki tasot, 25 e laji, 45 e kaksi lajia, 65 e kolme lajia, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
13:30--16:30 tanssikurssi: salsa kaikki tasot, 25 e laji, 45 e kaksi lajia, 65 e kolme lajia, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
20:00--01:30 Kalle Jussila & Ari Nylundin orkesteri, Ippe Mansikka, Ippe Mansikan orkesteri, 16 euroa
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 12 euroa
Jarkko Honkanen & Taiga
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Fernet & Tomi Markkola
Kärsämäen Kataja
Talisman & Marko Maunuksela
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Sonetti & Ilkka Hakala, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Lempäälän manttaalitalo
Ässät
Limingan ns 20:30--01:00, 14 euroa
Lapponia & Jukka Lampela
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 15 euroa
Heput, Antti Toivola
Ooperi (Kortela, Rauma)
12:00--13:30 tanssikurssi: fusku alkeisjatko/jatko, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
13:45--15:15 tanssikurssi: tango ohiaskel alkeisjatko/jatko, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
15:30--17:00 tanssikurssi: cha cha alkeisjatko/jatko, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
20:00--24:00 Amorio, Johanna Debreczeni, 14 euroa
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00, 10 euroa
Crystal, Juha Alvari
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Antti Ahopelto
Pesäkallio (Lahti)
Pekkaniskan Pojat
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Anna-Ilona Band
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 5 euroa
Karaoke
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Benjamin Enroth, Veijarit
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 15 euroa
Finlanders
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 euroa
Teemu Roivainen & Energia, Reeta Saranpää & Lumo
Oijärven Sampola (Oijärvi, Ii) 21:00--02:00, 10 euroa
Napakymppi
Satulinna (Parola, Hattula)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Janne Ikonen, Jouni Raitio
Snellman-sali (Kokkola) 20:00--01:00, 13 euroa
Jiri Tammilehto & Esperanza
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--24:00, 10 euroa
Astra
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 10 euroa
Pepe Enroth
Taidetehdas (Porvoo) 19:00--23:00, 20 euroa
Hyväntekeväisyystanssiaiset, Ladies and Gents
Tanhuhovi (Lohja)
16:00--18:30 tanssikurssi: salsa, Kimmo ja Marika Lasanen, Lohjan lavatanssijat
19:00--01:00 Norolan Pojat, Myrskytuuli & Mika Sihvola, 16 euroa
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
18:00--18:45 tanssikurssi: polkka polkka, 0,00, Timppa & MArja
19:00--24:00 Tulipunaruusut, 15 euroa
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Helminauha, naistentanssit
Valtatie 2 (Harjavalta)
Taikakuu, Kaiho
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö) 20:00--00:30, 13 euroa
Esa Puutio ja Esanssi
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 euroa
Tukkijätkät
Heikkilän koulu (Kirkkonummi)
16:15--17:45 tanssikurssi: argentiinalainen tango intensiivikurssi (la 14.1. - 11.2.), 5 krt 50€/jäsen (jäsenmaksu 10€), Marianne Krause ja Rauno Launonen, ilmoitt. tanssinilo@gmail.com, Tanssin Ilo ry
Helsingin kristillinen koulu, Pieksupolku 5, Pukinmäki (Helsinki)
12:00--17:15 tanssikurssi: suomalaisen lavatangon, tehopäivä jatkotaso, 40 euroa koko päivä, 15 euroa osio, opiskelijat ja työttömät 10 euroa osio, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
Keskuskoulu (Kerava)
14:00--15:30 tanssikurssi: tango alkeet, Jyrki Keisala, Taitokolmio ry
15:30--17:00 tanssikurssi: kävely-, kuviohumppa alkeet, Jyrki Keisala, Taitokolmio ry
Mutalan koulu, Lastenkatu 4 (Joensuu)
11:00--12:30 tanssikurssi: jive alkeet, 8 €/kerta / 20 €/koko päivä, Päivi Hämäläinen, Time Steps
12:45--14:15 tanssikurssi: jive alkeisjatko, 8 €/kerta / 20 €/koko päivä, Päivi Hämäläinen, Time Steps
14:45--16:15 tanssikurssi: jive jatko, 8 €/kerta / 20 €/koko päivä, Päivi Hämäläinen, Time Steps

Seuraava tanssipäivä su 12.2.2017