Edellinen tanssipäivä la 4.2.2017

Sunnuntai 5.2.2017

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 15:00--18:00, 10 euroa
Jarmo Pellinen & kahvitarjoilu
Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Pohjantuuli & Pekka Vaattovaara
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:30, 12 euroa
Kalle Jussila
Iisalmen nuorisotalo 19:00--22:30, 10 euroa
Juha Vartiainen, Jani Helenius
Kerhola (Nokia)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00
Seireenit & Sari Koivikko
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Rannan pojat
Onnela (Kainasto, Kauhajoki) 13:00--17:00, 10 euroa
Rosalie
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30
Ippe Mansikan orkesteri
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--21:00, 14 euroa
Sunset & Arto Nuotio
Pyrkivä (Turku)
17:30--18:20 tanssikurssi: west coast swing alkeet/alkeisjatko, treenit ja tanssit samaan hintaan 5€, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:30--21:30 Levytanssit
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
Fantasia & Aki Samuli
Sepänsali (Joensuu)
Anna-Liisa Räsänen
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Antti Vainion yhtye & Pirkko Pelander
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra)
16:00--17:00 tanssikurssi: sving polkka, Sisältyy lipun hintaan
17:00--21:30 In The Mood, 13 euroa
Ammatti-instituutin liik.sali, Svinhufvudink. 8 (Lahti)
17:00--19:00 tanssikurssi: valssi, vaihtoaskeljenkka alkeet, 4 e/jäsen, Lahden Lavarit ry
19:00--21:00 tanssikurssi: bugg jatko, 4 e/jäsen, Lahden Lavarit ry
Nick's Dance, Svinhufvudinkatu 23, (Sisäpiha, A-rappu, 3. krs) (Lahti)
17:30--19:00 tanssikurssi: kävelyhumppa, humppa, foksi perusteet, 8, Reijo ja Sari Kaariste, Nick's Dance Sport
19:10--20:40 tanssikurssi: valssi, hidas valssi jatkoryhmä, 8, Reijo ja Sari Kaariste, Nick's Dance Sport
Opintien koulu (Loimaa)
10:00--11:30 tanssikurssi: samba alkeisjatko/jatko, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
11:45--13:15 tanssikurssi: salsa alkeisjatko/jatko, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
13:30--15:00 tanssikurssi: cha cha alkeisjatko/jatko, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Oulaisten nuorisoseurantalo Soihtula, Soihtulankatu 4 (Oulainen)
13:00--16:30 tanssikurssi: wanha tango ja, iskelmä beat kaikille, 15,-/laji, 25,-/molemmat lajit (sisältää kahvin), JUHANI TAHVANAINEN JA TYTTI ARIMA, Tanssikoulu Wanha Maestro
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: bugg perusteet, 3/6/8e, Jaana ja Juha, Kestävät
Suomen Tanssistudiot Oy:n sali, Myyrmäentie 4 (Vantaa)
18:00--19:30 tanssikurssi: fusku, tango kaikki tasot, 10e/90min, sarjalipuilla halvempaa, Jyrki Keisala, Juhani ja Maija Kuosmanen, vierailevat tähdet, Suomen Tanssistudiot Oy
Tanssikoulu Wimma (Lapua)
17:00--18:30 tanssikurssi: fusku perusteet, Niina ja Heikki Kari, Vaihtoaskel ry
Tanssipuoti (Turku)
15:00--16:00 tanssikurssi: salsa perusteet, Antti Törmänen, Suomen Media & Action Oy
16:00--17:00 tanssikurssi: salsa perusteet/keskitaso, Antti Törmänen, Suomen Media & Action Oy
17:00--18:00 tanssikurssi: salsa keskitaso, Antti Törmänen, Suomen Media & Action Oy
18:00--19:00 tanssikurssi: salsa keskitaso, Antti Törmänen, Suomen Media & Action Oy
19:00--20:00 tanssikurssi: salsa haastava, Antti Törmänen, Suomen Media & Action Oy
Tanssitaivas Ry, Vanhakoivistontie 14 (Pori)
12:00--15:00 tanssikurssi: masurkka, polkka alkeet, Hinta 20€/jäsen, 30€/ei-jäsen, Ari Vaskelainen, Tanssitaivas ry

Seuraava tanssipäivä ma 6.2.2017