Edellinen tanssipäivä pe 3.2.2017

Lauantai 4.2.2017

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 20:00--00:30, 13 euroa
Veijarit & Benjamin Enroth
Alavieskan Viri 15 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:00--02:00, 18 euroa
Finlanders, Pauli Koivula & Himmiät Tähäret
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Helmenkalastajat & Jarkko Järvenpää, LäpiValaisu
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 15 euroa
Seireenit & Sari Koivikko
Haaparannan kansantalo 21:00--00:45, 14 euroa
Nina Åkerman
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 euroa
Sarmas
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Jarmos-yhtye
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--01:00, 15 euroa
Jonna Ortju, Lumottaret
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki)
Aki Korhonen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 euroa
Caminito, Kaija Pohjola
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30
Wähäkosket
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 0 euroa
Jaana Hiltunen & Sheriff
Hotelli Kumpeli Spa (Heinola)
Sinikuu
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Helminauha
Kärsämäen Kataja
Myrskytuuli & Mika Sihvola
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Energia, Ippe Mansikan orkesteri
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 euroa
Jope Huttusen yhtye
Limingan ns 20:30--01:00, 14 euroa
Mikko Tapio
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Heikki Koskelo
Pesäkallio (Lahti)
Fantasia & Aki Samuli
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Hannu Auvinen duo
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Pohojanmaan Pelimiehet
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Onnentähti
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 15 euroa
Marco Lundberg
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat, Antti Ahopelto & Etiketti
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi)
Valentin, Afrikan tähti
Satulinna (Parola, Hattula)
Sinitaivas
19:00--20:15 tanssikurssi: rumba, sisältyy tanssilipun hintaan, antti törmänen
Snellman-sali (Kokkola)
T.T. Purontaka, Tähtitaivas
Suomussalmen ns 20:00--24:00, 12 euroa
Naseva & Ola Leo Räisänen
Tanhuhovi (Lohja)
17:45--18:45 tanssikurssi: cha -cha, Merja ja Katri Mäkelä, Lohjan lavatanssijat
19:00--01:00 Köpi Koski ja Projekti, Kiintotähti & Teuvo Oinas, 16 euroa
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--24:00
Kasmir, Jari Grek
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Mutkattomat & Eki Jantunen
Toejoen seurojentalo (Pori) 20:00--00:30, 12 euroa
Tytti Pelkonen
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Tulipunaruusut, naistentanssit
Valtatie 2 (Harjavalta)
Diesel & Markku Aro, Cavalier-orkesteri & Jyrki Mäkelä
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö) 20:00--00:30, 13 euroa
Corona, Jarkko Ylinen
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30, 14 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Tanssiurheilukeskus Cava (Järvenpää)
11:00--13:30 tanssikurssi: salsa, Antti-Ville Heikkilä, Taitokolmio ry
14:00--16:00 tanssikurssi: hitaat, Antti-Ville Heikkilä, Taitokolmio ry
Heikkilän koulu (Kirkkonummi)
16:15--17:45 tanssikurssi: argentiinalainen tango intensiivikurssi (la 14.1. - 11.2.), 5 krt 50€/jäsen (jäsenmaksu 10€), Marianne Krause ja Rauno Launonen, ilmoitt. tanssinilo@gmail.com, Tanssin Ilo ry
Keskuskoulu (Kerava)
14:00--15:30 tanssikurssi: tango alkeet, Jyrki Keisala, Taitokolmio ry
15:30--17:00 tanssikurssi: kävely-, kuviohumppa alkeet, Jyrki Keisala, Taitokolmio ry
Pyrkivä (Turku)
11:00--12:30 tanssikurssi: argentiinalainen tango alkeet, Carina Quiroga & Arttu Artkoski, Sekahaku
13:00--14:30 tanssikurssi: argentiinalainen tango tekniikka, Carina Quiroga & Arttu Artkoski, Sekahaku
14:45--16:15 tanssikurssi: argentiinalainen tango jatko, Carina Quiroga & Arttu Artkoski, Sekahaku
Rollingin sali, Varastokatu 7 (Vaasa)
12:00--16:30 tanssikurssi: wanha tango, wanha swing alkeisjatkosta jatkoon, järjestäjä tanssiurheiluseura rolling, Juhani Tahvanainen ja Tytti Arima, Tanssikoulu Wanha Maestro
Vaajakosken urheilutalo (Vaajakoski, Jyväskylä)
10:00--11:30 tanssikurssi: fusku keski/jatko, 40/20e, Matleena Kortesalmi, Kestävät
12:00--13:30 tanssikurssi: fusku jatko, 40/20e, Matleena Kortesalmi, Kestävät
14:00--15:30 tanssikurssi: blues, lavatanssi- perusteet, 40/20e, Matleena Kortesalmi, Kestävät

Seuraava tanssipäivä su 5.2.2017