Lauantai 28.1.2017

Alavieskan Viri 15 euroa
Avec & Leif Lindeman
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:00--02:00, 17 euroa
Juhamatti & Timangi, Timo Kallio duo
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Patajätkä, Tomi Markkola
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 15 euroa
Amorio & Johanna Debreczeni
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 13 euroa
Unelmavävyt
Ilveslinna (Jämsä) 21:30--24:00, 13 euroa
Meiju Suvas
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--01:00, 15 euroa
Heidi Pakarinen & Karavaani
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Afrikan tähti, Matti Ojala
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 euroa
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Kokkolan työväentalo 20:00--24:00, 13 euroa
Hannu Hautaniemi
Kontiaisten kylätalo (Kontiainen, Alavus)
OnnenSävel
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Tulipunaruusut, Liekki & Marco Lundberg
Kärsämäen Kataja
Omega & Eija Kantola
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Sinitaivas, Fernanda
Lempäälän manttaalitalo
Jussi Roponen
Limingan ns 20:30--01:00, 14 euroa
Midinetti & Johanna Pakonen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 15 euroa
Veijarit, Benjamin Enroth
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00, 10 euroa
Dry Capri
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Eki Jantunen
Pesäkallio (Lahti)
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Puistonkulma (Kiuruvesi)
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 15 euroa
Tarja Lunnas
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 euroa
Nina Åkerman & Energia, FBI Beat, Jaska Mäkynen
Oijärven Sampola (Oijärvi, Ii) 21:00--02:00, 10 euroa
Reilut Reiskat
Satulinna (Parola, Hattula) 20:00--01:00
Hurma
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--01:00, 10 euroa
Teuvo Vuoti
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 10 euroa
Reflex
Tanhuhovi (Lohja)
16:00--18:30 tanssikurssi: hidas fox, Kimmo ja Marika Lasanen, Lohjan lavatanssijat
19:00--01:00 Sesam, Pepe Enroth, Antti Raiski, 16 euroa
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
Henkka ja Kulkurit, Helminauha
Toejoen seurojentalo (Pori) 20:00--00:30, 12 euroa
Pekka Rinne ja Kuunsilta
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Onnenkerjäläiset & Tuomas Kaikkonen & Erika Vikman, naistentanssit
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Souvarit, Ippe Mansikan orkesteri
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö) 20:00--00:30, 13 euroa
Juhani Virran yhtye
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30, 14 euroa
Tanssiorkesteri Luxus
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 euroa
Pohjolan yö
Heikkilän koulu (Kirkkonummi)
16:15--17:45 tanssikurssi: argentiinalainen tango intensiivikurssi (la 14.1. - 11.2.), 5 krt 50€/jäsen (jäsenmaksu 10€), Marianne Krause ja Rauno Launonen, ilmoitt. tanssinilo@gmail.com, Tanssin Ilo ry
Hirvijoen Nuorisoseura (Lapua)
12:00--13:15 tanssikurssi: foksi perusteet, Niina ja Heikki Kari, Vaihtoaskel ry
13:30--14:45 tanssikurssi: fusku perusteet, Niina ja Heikki Kari, Vaihtoaskel ry
Keskuskoulu (Kerava)
14:00--15:30 tanssikurssi: bugg alkeet, Bettina Karppinen, Taitokolmio ry
15:30--17:00 tanssikurssi: rumba-bolero alkeet, Bettina Karppinen, Taitokolmio ry

Seuraava tanssipäivä su 29.1.2017