Lauantai 14.1.2017

Alavieskan Viri 15 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Aronkeidas (Kauhajoki) 20:00--02:00, 17 euroa
Nina Åkerman & Energia, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Pekka Rinne ja Kuunsilta, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 15 euroa
Kari Vepsä & Onnenmaa
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 13 euroa
Omega & Eija Kantola
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Esa Rintamäki & Täysikuu
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--01:00, 15 euroa
Hurma
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 euroa
Onnentähti & Aki Samuli, Fantasia
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Norolan Pojat
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 12 euroa
Benjamin Enroth, Veijarit
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Finlanders
Kärsämäen Kataja
Tulipunaruusut
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Taikakuu, Henkka ja Kulkurit
Limingan ns 20:30--01:00, 14 euroa
Maria Tyyster
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Yötaivas
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 15 euroa
Pepe Enroth
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00, 10 euroa
Seireenit, Sari Koivikko
Pesäkallio (Lahti)
Diesel & Markku Aro
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 10 euroa
Osmos Cosmos, Tino ja Sway
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Lemmenlautta
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 euroa
Tomi Markkola & Fernet, Heidi Pakarinen & Karavaani
Seurakallio (Leppävirta)
Hannu Viitala, Sari Turpeinen
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 10 euroa
Captain, Teuvo Vuoti
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen, In The Mood & Suvi Karjula
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--24:00
Pekkaniskan Pojat
Toejoen seurojentalo (Pori) 20:00--00:30, 12 euroa
Jussi Roponen
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 14 euroa
Avec & Leif Lindeman, naistentanssit
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Helminauha, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö) 20:00--00:30, 13 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30, 14 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Heikkilän koulu (Kirkkonummi)
16:15--17:45 tanssikurssi: argentiinalainen tango intensiivikurssi 5 kertaa (la 14.1. - 11.2.), 5 krt 50€/jäsen (jäsenmaksu 10€), Marianne Krause ja Rauno Launonen, ilmoitt. tanssinilo@gmail.com, Tanssin Ilo ry
Keskuskoulu (Kerava)
14:00--15:30 tanssikurssi: bugg alkeet, Bettina Karppinen, Taitokolmio ry
15:30--17:00 tanssikurssi: rumba-bolero alkeet, Bettina Karppinen, Taitokolmio ry
Muistolan koulu, Nuupalankatu 28 (Sastamala)
11:00--17:00 tanssikurssi: wanha tango, tangovalssi alkeista alkaen, järjestäjä tanssikoulu tanssintahti, 55,-/henkilö, Juhani Tahvanainen, Tanssikoulu Wanha Maestro
Pyrkivä (Turku)
11:00--12:30 tanssikurssi: tango mt alkeisjatko/jatko, Susa Matson, Sekahaku
13:00--14:30 tanssikurssi: rumba bolero mt alkeisjatko/jatko, Susa Matson, Sekahaku
14:45--16:15 tanssikurssi: cha cha mt alkeisjatko/jatko, Susa Matson, Sekahaku

Seuraava tanssipäivä su 15.1.2017