Avec


Keikat kartalla
Kokoonpano
Jukka Leppämäki: rummut, laulu
Jari Perä: koskettimet
Janne Nissi: kitara, laulu
Juha Saarinen: basso, laulu
Solisti: Leif Lindeman
Kotisivu: https://www.facebook.com/avecband?fref=ts
Genre: Tanssi tai bilemusiikkia, tilanteen mukaan.
Ohjelmisto tanssipaikoilla: (orkesterin ilmoitus 4.4.2016) ei vakio-ohjelmistossa: foxtrot, tango, valssi, hidas valssi, humppa, jenkka, polkka, masurkka, jive, rumba, cha cha cha
Oma tanssiharrastus: Onnenpäivä tanssi.
Taustatiedot päivätty: 4.4.2016

Tuorein ohjelmapäivitys Avec 4.11.2017.

Ma 20.11.2017
Silja Serenade
Ti 21.11.2017
Silja Serenade
Ke 22.11.2017
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Pe 24.11.2017
Hotelli-Ravintola Rokuanhovi (Utajärvi)
La 25.11.2017
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Pe 1.12.2017
Hotelli IsoValkeinen (Kuopio)
La 2.12.2017
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki)
Ke 6.12.2017 itsenäisyyspäivä
Viking Grace
Pe 8.12.2017
Rauma
La 9.12.2017
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
La 16.12.2017
Auran nuortentalo
Ti 26.12.2017 tapaninpäivä
Tanhuhovi (Lohja)
Pe 29.12.2017
Vaajakosken urheilutalo (Jyväskylä)
La 30.12.2017
Valtatie 2 (Harjavalta)
Su 31.12.2017 uudenvuodenaatto
Tyrnävän seurojentalo
Pe 5.1.2018
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
La 13.1.2018
Alavieskan Viri
Pe 19.1.2018
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
La 20.1.2018
Kuntotalo (Kouvola)
Pe 26.1.2018
Teeriharju (Häntälä, Somero)
La 27.1.2018
Tallink Galaxy
Su 28.1.2018
Tallink Galaxy
Pe 9.2.2018
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
La 10.2.2018
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Savitaipale)
La 17.2.2018
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Pe 2.3.2018
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
La 3.3.2018
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Su 4.3.2018
Kisakaari (Mikkeli)
Ti 6.3.2018
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Ke 7.3.2018
M/S Baltic Princess
Pe 9.3.2018
Hotelli Siitari (Vaala)
La 10.3.2018
Naapurinvaaran huvikeskus (Sotkamo)
Su 11.3.2018
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Pe 16.3.2018
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Siilinjärvi)
La 17.3.2018
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Su 18.3.2018
Silja Europa
Ma 19.3.2018
Silja Europa
Pe 23.3.2018
Tulenliekki (Leppävirta)
La 24.3.2018
Kärsämäen Kataja
Ti 27.3.2018
Viking Mariella
Ke 28.3.2018
Viking Mariella
La 31.3.2018
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Su 1.4.2018 pääsiäinen
Pesäkallio (Lahti)
Ti 3.4.2018
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
La 7.4.2018
Aronkeidas (Kauhajoki)
Su 8.4.2018
Ruskotalo
La 14.4.2018
Tanhuhovi (Lohja)
Su 15.4.2018
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Ke 18.4.2018
Viking Amorella
Pe 20.4.2018
Vaajakosken urheilutalo (Jyväskylä)
La 21.4.2018
Tyrnävän seurojentalo
La 28.4.2018
Alapitkän ns (Lapinlahti)
Ma 30.4.2018 vapunaatto
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Ti 1.5.2018 vapunpäivä
Silja Serenade
Ke 2.5.2018
Silja Serenade
Su 8.7.2018
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu)