Rosette


Keikat kartalla
Esittely: Ammattiorkesterina Rosette on ollut jo vuodesta 1994 lähtien säestäen lukuisia iskelmätaivaan tähtiä ja monipuolisena solistibändinä tehnyt myös itsenäisesti keikkoja ympäri Suomen maan laivoilta Lappiin. Orkesterin monipuolinen, tanssittava ja ehkä kivan "erilaiset" kappalevalinnat tuovat ihmiset uudestaan tanssahtelemaan keikoillemme. Tervetuloa mukaan !
Kokoonpano
Jari Mäkinotko: basso, laulu
Mikael Kienokoski: rummut, laulu
Marko Rauhala: koskettimet, laulu
Anton Plogman: haitari, kitara, saksofonit, koskettimet, laulu
Yhteystiedot: Roselia Ky, Suvelantie 48, 41940 Vesanka, (0500) 785 695, marko.rauhala@kolumbus.fi
Kotisivu: http://www.roselia.fi/
Genre: Illan ohjelmisto valikoidaan paikan ja yleisön mukaan.
Ohjelmisto tanssipaikoilla: (orkesterin ilmoitus 9.6.2019) pyytämättä: foxtrot, tango, valssi, hidas valssi, humppa, jenkka, polkka, masurkka, jive, bugg, boogie woogie, samba, rumba, cha cha cha, salsa
Taustatiedot päivätty: 9.6.2019

Tuorein ohjelmapäivitys Rosette 20.8.2019.

To 22.8.2019
Männistö (Kellokoski, Tuusula)
La 24.8.2019
Ravintola Mendin (Ilomantsi)
Su 25.8.2019
Viking Grace
Ma 26.8.2019
Viking Grace
Ti 27.8.2019
Viking Grace
Pe 30.8.2019
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka)
La 31.8.2019
Äkäshotelli (Kolari)
Su 1.9.2019
Äkäshotelli (Kolari)
Ma 2.9.2019
Äkäshotelli (Kolari)
Ti 3.9.2019
Äkäshotelli (Kolari)
To 5.9.2019
Hotelli Levitunturi (Sirkka, Kittilä)
Pe 6.9.2019
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Siilinjärvi)
La 7.9.2019
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki)
Ke 11.9.2019
Silja Serenade
To 12.9.2019
Silja Serenade
Pe 13.9.2019
Wanha Työski
La 14.9.2019
Mäntsälän lava
Su 15.9.2019
Silja Europa
Ke 18.9.2019
Scandic Rukahovi (Kuusamo)
Pe 20.9.2019
? Ikaalisten kylpylä
La 21.9.2019
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi)
Ma 7.10.2019
M/S Finlandia
La 19.10.2019
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Ke 23.10.2019
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
La 2.11.2019
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Pe 8.11.2019
Kempeleen työväentalo
Ma 11.11.2019
Viking Mariella
Ti 12.11.2019
Viking Mariella
La 16.11.2019
Limingan ns
Ma 18.11.2019
Silja Europa
Ti 19.11.2019
Silja Europa
Pe 22.11.2019
Saariselän tunturihotelli (Inari)
La 23.11.2019
Saariselän tunturihotelli (Inari)
Ma 25.11.2019
Äkäshotelli (Kolari)
Ti 26.11.2019
Äkäshotelli (Kolari)
Ke 27.11.2019
Äkäshotelli (Kolari)
To 28.11.2019
Äkäshotelli (Kolari)
Pe 29.11.2019
Äkäshotelli (Kolari)
La 30.11.2019
Äkäshotelli (Kolari)
Ke 4.12.2019
Viking XPRS
To 5.12.2019
Viking XPRS
La 7.12.2019
Hotelli IsoValkeinen (Kuopio)
Su 8.12.2019
M/S Baltic Princess
Ma 9.12.2019
M/S Baltic Princess
Su 15.12.2019
Silja Europa
To 19.12.2019
M/S Baltic Princess
Pe 20.12.2019
M/S Baltic Princess
La 21.12.2019
M/S Baltic Princess
Su 22.12.2019
M/S Baltic Princess
La 28.12.2019
Tallink Galaxy
Su 29.12.2019
Tallink Galaxy
La 18.1.2020
Alapitkän ns (Lapinlahti)
Ma 27.1.2020
M/S Finlandia
Ti 28.1.2020
M/S Finlandia
Ke 29.1.2020
M/S Finlandia
To 30.1.2020
M/S Finlandia

Taustatieto-osion kustantaa Rosette.