Pekkaniskan Pojat

Keikat kartalla
Yhteystiedot: Gramofoni Oy, Turku, toni.nuotio@gramofoni.fi
Kotisivu: http://www.gramofoni.fi/pekkaniskan-pojat/
Genre: Tansittavaa tanssimusiikkia laidasta-laitaan
Ohjelmisto tanssipaikoilla: (orkesterin ilmoitus 23.10.2018) pyytämättä: foxtrot, tango, valssi, hidas valssi, humppa, jenkka, polkka, masurkka, jive, bugg, samba, rumba, cha cha cha, salsa; pyydettäessä: hambo, boogie woogie
Oma tanssiharrastus: Fox, Humppa, Valssi, Tango, Jive, Fusku
Taustatiedot päivätty: 23.10.2018

Tuorein ohjelmapäivitys Gramofoni Oy 12.3.2019.

La 23.3.2019
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Su 24.3.2019
Ruskotalo
To 28.3.2019
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere)
Pe 29.3.2019
Teeriharju (Häntälä, Somero)
La 30.3.2019
Tanhuhovi (Lohja)
Su 31.3.2019
Orimattilan Kehräämö
Ti 2.4.2019
Silja Serenade
Pe 5.4.2019
Tuiskula (Nivala)
La 6.4.2019
Naapurinvaaran huvikeskus (Sotkamo)
Su 7.4.2019
Tyrnävän seurojentalo
Ke 10.4.2019
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Pe 12.4.2019
Tulenliekki (Leppävirta)
La 13.4.2019
Ruusulinna (Nurmijärvi)
Su 14.4.2019
Kisakaari (Mikkeli)
Ke 17.4.2019
Esakallio (Somero)
To 18.4.2019 kiirastorstai
Pesäkallio (Lahti)
Pe 19.4.2019 pitkäperjantai
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
La 20.4.2019
Valtatie 2 (Harjavalta)
Su 21.4.2019 pääsiäinen
Kuntotalo (Kouvola)
Su 28.4.2019
Silja Europa
Ma 29.4.2019
Silja Europa
Ti 30.4.2019 vapunaatto
Tanhuhovi (Lohja)
Ke 1.5.2019 vapunpäivä
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
La 4.5.2019
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Pe 17.5.2019
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna)
Su 19.5.2019
Välijoen lava (Savitaipale)
Pe 24.5.2019
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Su 26.5.2019
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
To 30.5.2019 helatorstai
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta)
Ti 4.6.2019
Kortesjärven Rantamaja (Saarijärvi, Kortesjärvi, Kauhava)
Ke 5.6.2019
Kuikan lava (Jyväskylä)
Su 9.6.2019 helluntai
Mäntymäen lava (Orimattila)
To 13.6.2019
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Pe 14.6.2019
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka)
La 15.6.2019
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Ma 17.6.2019
Saukonkallion lava (Radansuu, Iitti)
Ke 19.6.2019
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Su 23.6.2019
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu)
Ti 25.6.2019
Pyhäsalmen lava
Ke 26.6.2019
Mustikkavuoren lava (Ähtäri)
Su 21.7.2019
Välijoen lava (Savitaipale)
Ke 24.7.2019
Esakallio (Somero)
Ma 29.7.2019
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Ti 6.8.2019
Hangan lava (Hankasalmi)
Pe 9.8.2019
Nurmen lava (Lempäälä)
Ti 13.8.2019
Honkahovi (Kuhmoinen)
Su 18.8.2019
Mäntymäen lava (Orimattila)
La 24.8.2019
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Ti 27.8.2019
Pyhäsalmen lava
To 29.8.2019
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna)
La 31.8.2019
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Ke 2.10.2019
Esakallio (Somero)
La 9.11.2019
Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli)
La 7.12.2019
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)