Jyrki Nurminen

Orkesteri: Sävel
Dance repertoire: (according to the vocalist 16.6.2020) by default: foxtrot, tango, waltz, slow waltz, humppa, jenkka, polka, masurkka, jive, bugg, boogie woogie, samba, rumba, cha cha cha, salsa
Background information dated: 16.6.2020

Latest update Jyrki Nurminen 25.9.2020.

Sat 3.10.2020
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Sun 4.10.2020
Vuoksenniskan työväentalo (Imatra)
Wed 7.10.2020
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Sat 10.10.2020
Hotelli Tallukka (Asikkala)
Wed 14.10.2020
Teeriharju (Häntälä, Somero)
Sat 17.10.2020
Aronkeidas (Kauhajoki)
Sun 18.10.2020
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela)
Sat 24.10.2020
Ruusulinna (Nurmijärvi)
Sun 1.11.2020
Tyrnävän seurojentalo
Fri 6.11.2020
Pyrkivä (Turku)
Sun 8.11.2020
Kisakaari (Mikkeli)
Fri 13.11.2020
Teeriharju (Häntälä, Somero)
Fri 20.11.2020
Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli)
Sat 21.11.2020
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Sun 22.11.2020
Orimattilan Kehräämö
Wed 2.12.2020
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Sun 6.12.2020
Ruskotalo
Sat 26.12.2020
Aronkeidas (Kauhajoki)
Thu 31.12.2020
Hotelli Tallukka (Asikkala)
Sun 15.8.2021
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu)