Valitse esiintyjät

Merkitse ensimmäiseen sarakkeeseen rasti niiden esiintyjien kohdalle, joista jonkun pitää olla mukana valittavissa tansseissa. Jos et merkitse yhtään rastia ensimmäiseen sarakkeeseen, ketään esiintyjää ei tulkita välttämättömäksi

Merkitse toiseen sarakkeeseen rasti niiden esiintyjien kohdalle, jotka eivät saa olla mukana valittavissa tansseissa.

+ - Nimi
10tanssi Band
A. Aallon rytmiorkesteri
Afrikan tähti
Agents
Aikalisä
Aikapojat
Aimo
Aino Niemi
Aira Kontiainen
Ajan sävel
Ake Pääkkö duo
Aki Hietala
Aki Mäki
Aki Samuli
Amadeus Lundberg
Amanda Oscarsson
Amigos
Amor-kvartetti
Amorio
Amorosa
Anette Ekholm
Anita Hirvonen
Anita Joensuu
Anna-Ilona Band
Anna-Liisa Räsänen
Anne Lehtonen
Anne Mattila
Anneli Mattila
Annika Eklund
Anri Ahlgren
Anssi K. Laitinen trio
Antero ja Valamo
Antero Ketonen
Antero Ketosen yhtye
Antti Ahopelto
Antti Huovila
Antti Kemppainen
Antti Mäki-Opas
Antti Raiski
Antti Sivulan yhtye
Antti Tammilehdon yhtye
Antti Toivola
Antti Vainion yhtye
Anu Keronen
Anu Kumpumäki
Anu Tammela
Ari Aalto
Ari Lavu
Ari Nylundin orkesteri
Ari Salo
Ari Tamminen
Arja-Annikki Karppinen
Arja Havakka
Arja-Inkeri Joas
Arja Koriseva
Arja Löytynoja
Arja Sipola
Arlas
Armi Laukkanen
Armi Tenkula
Armottomat
Arto Kantoniemi
Arto Kivekkään yhtye
Arto Nuotio
Arvo Pienimäki
Astra
Atlantic
Atlas ja Timo Rautala
Aulis Niskanen
Avec
Bel-Ami
Benjamin Enroth
Berit
Bolero
Boogie
Broadway
Calibra
Captain
Casanova
CatCat
Channel Four
Charles Plogman
Charlies
Charminiekat
Christa Huikko
Combo Caravan
Comet
Company
Copter's
Coralia
Corona
Cosmos
Crystal
Danny
Dansdax
Deja-vu
Desiree
Diesel
DJ Toivo!
Donnez
Dry Capri
Duo Aave
Duo Kasino
Duo Mai-Rit
Duo Matias ja Pentti Nordström
Duo Moonrise
Duo Pekka Roiko
Duo Sami Soininen
Duo Septimi
Duuriseiska
E-band
Eero Väisänen
Eero Ylisirkka
Eija Kantola
Eija Kettunen
Eija Sinikka
Eini Pajumäki
Eino Grön
Eino Luostarin yhtye
Eki Jantunen
Eksodus
Eliksiiri
Elina H
Elina H Band
Energia
Ensti solo band
Erika Vikman
Eripojat
Erja Kähkönen
Erkki Knuutinen
Erkki Liikanen
Erkki Luumi
Erkki Mustikkamäki
Erkki Räsänen
Erno Kola
Esa Puutio ja Esanssi
Esa Rintamäki
Esko Roponen
Esko Sartolahden yhtye
Esko Sartolahti
Esme Manns
Esperanza
Essi Leppäkoski
Etiketti
Euroset
eXmiehet
Exodus
Fantasia
FBI Beat
Feelings
Feelings Band
Feniks
Fernanda
Fernandoz
Fernet
Finlanders
Flameband
Flangers
Focus
Fortuna
Foxet
Frisco
Graniitti
Gunnar Taipaleen yhtye
Guns Rosor
Haavekuva
Hanna Hirvonen
Hannu Auvinen Group
Hannu Hautaniemen yhtye
Hannu Hautaniemi
Hannu Luostari
Hannu Matilaisen yhtye
Hannu Palo
Hannu Wacklin
Hannu Verta
Hannu Viitalan yhtye
Hanuri ja Hattu
Hanuripartio
Harhakuva
Harmony
Harri ja Coronet
Harri Kaitila
Harri Kuokkanen
Harri Lehtonen & Silver
Harri Nuutinen
Heidi Pakarinen
Heikki Koskelo
Heikki Puronvarsi ja Oikeat Soittajat
Heimo Erkki Kettunen
Heljanka
Helli Uusitalo
Helmenkalastajat
Helmet
Helminauha
Henkka ja Kulkurit
Heput
Hertzi boys
Himmiät tähäret
HKL:n harmonikkaorkesteri
Hollolan harmonikat
Honkala team
Horizone
HotLine
Hovinarrit
Humiko
Hummerit
Hurma
Hurmurit
Hyvät naiset ja herrat
Härkätie
Ihana
Iisalmen harmonikat
Ilkka Hakala
Illanvarjo
Ilpo Taipaleen yhtye
Iltaset
In The Mood
Inkoon pelimannit
Ippe Mansikan orkesteri
Ismo Halkola
Isto Hiltunen
J. Eskelinen
Jaana Hiltunen
Jaana Lapakko
Jackpot
Jake Niska
Jambalaya
Jamifox
Jan Dobrowolski
Janet Nordman
Jani Helenius band
Jani Markus
Janiina Lehtonen
Janne Tulkki
Jari Grek
Jari ja Taika
Jari Partanen
Jari Puputti
Jari Sillanpää
Jarkko Honkanen
Jarkko Järvenpää
Jarkko Ylinen
Jarmo Pellinen
Jarmo Ranta
Jarmos-yhtye
Jarno Itkonen
Jaska Mäkynen
Jettiset
Jiri Tammilehto
Johanna Debreczeni
Johanna Pakonen
Johanna Piipponen
Jokijärven Ola
Jokke Kytö
Joonas Erkkilä
Jope Huttusen yhtye
Jorma Kääriäinen
Jorma Turunen
Jouni Keronen
Jouni Raitio
Jouni Rieskaniemi
Jouni Tani
Joutilaat
JP-viihde
Juha Alvari
Juha Hautaluoma
Juha Simola
Juha Simolan yhtye
Juha Tikkala
Juha Vartiainen
Juhamatti
Juhani Hirvonen
Juhani Rautiainen
Juhani Virran yhtye
Jukka Hallikainen
Jukka Honka
Jukka ja Seppo
Jukka Korpela
Jukka Lampela
June Band
Jussi Anteron yhtye
Jussi Hautalan yhtye
Jussi Henttonen
Jussi Henttonen team
Jussi Roponen
Jussi Roposen yhtye
Jussi Seppänen ja Dominou
Jyri Lähteenlahden yhtye
Jyrki Mäkelä ja Cavaljeer
Jyrki Nurminen
Jämijärven Pelimannit
Jätkät
Kaarlo Kullervo
Kaiho
Kaija Pietilä
Kake Randelin
Kalevi Keränen
Kalevi Suntilan yhtye
Kalle Jussila
Kalle Kaaja
Kapris
Karanos
Karavaani
Karelia Beat
Kari Ahola
Kari Hirvonen
Kari Junikka
Kari Silanderin yhtye
Kari Vepsä
Karisma
Kastanja
Kati Huttunen
Katja Floman
Katri Helena
Kauhajoen harmonikkakerho
Kauko Simonen
Kauno Kaulanen
Kavaljeerit
Keidas
Keijo Hietikko
Keijo Lille
Keijo Nieminen
Keijo Nurmen yhtye
Keijo Paasila
Keijo Rahnasto
Keijo Taivainen
Kemijärven työväen viihdeorkesteri
Kiiltokuvapojat
Kiintotähti
KinoJake
Kirsi Ukkonen
Kisällit-kvartetti
Kiuruveden harmonikkakerho
Kohtalon kuu
Koivu
Kolibri
Komiat
Korsuorkesteri
Koruttomat
Kotkaset
Kukka Kiri
Kulkuripojat
Kuunhopea
Kuunsilta 2
Kuusamon harmonikkakerho
Kuutamolla
Kuutamotaivas
Kyläpelimannit
Kyösti Mäkimattila
Kyösti Salmén
Köpi Koski ja Projekti
La Strada
Lappeenrannan harmonikkakerho
LappiSet
Lapponia
Lasse Hoikka
Lasse Laaksonen
Leif Lindeman
Leila Riihijärvi
Lemmenlautta
Lemmentahti
Leo Forsmanin yhtye
Leo Silolahti
Liekki
Lopen harmonikat
Ludwig's group
Lumo
Lumottaret
Lumumba
LäpiValaisu
Maarit Aro
Maarit Peltoniemi
Marco Lundberg
Mari Sihvonen
Maria Tyyster
Marianne Kantola
Marios
Marita Jalonen
Marita Saal
Marita Taavitsainen
Marjo Sormunen
Markku Aro
Markku Harjunpään orkesteri
Markku Seppälä
Markku Uhlbäck
Marko Juhani Group
Marko Karvonen
Marko Lämsä
Marko Maunuksela
Marko Tuovinen
Markus Allan
Markus Savolainen
Marmaris
Martti Kälviäisen yhtye
Martti Peltola
Martti Timonen
Matti Esko
Matti ja Teppo
Matti Korkiala
Matti Ojala
Matti Silmu
Maxells
Maximus
Meiju Suvas
Memmu
Mennen
Menokkaat
MenoMiehet
Menox
Mercedes
Merja Juutinen
Merja Ranta
Merja Uimonen
Mervi Kari
Mervi Koponen
Mervi Kovero
Metsound
Metsätähti
Mia Leivo
Mika Jefremoff
Mika Lappalainen
Mika Peltoniemi
Mika Sihvola
Mikko Järvinen yhtye
Mikko Mäkeläinen
Mikko Niemelä
Mikko Takala
Mikko Tapio
Minna Aronen
Minna Engström
Muistelo-orkesteri
Mutkattomat
Myrskylyhty
Myrskytuuli
Mysteeri
N.Y.T.
Namu
Napakymppi
Narrit
Naseva
Nelituuli
NeljänSuora
Neloset
Nelostie
Nina Koivisto band
Nina Åkerman
Norolan Pojat
Noste
Odessa
Oja-Lipasti band
Okalinnut
Ola Mikola
Olavi Hällbackan yhtye
Olli Lumineva
Omega
Onnenkerjäläiset
Onnenkipinä
Onnenkulkijat
Onnenkulkurit
Onnenmaa
Onnenmaa duo
OnnenSävel
Onnentekijät
Onnentähti
Otso Team
Paavo Pihlainen
Pacos
Pakilan pelimannit
Pallax
Paradiso
Paroonit
Pasi Kaunisto
Pasi Kivimäki
Pasi Suikkasen orkesteri
Pasi Vainionperä
Patajätkä
Pataässä
Pauli Koivula
Pauliina Sormunen
Pekka Juntusen orkesteri
Pekka Mikkola
Pekka Rinne
Pekka Rinne ja Kuunsilta
Pekka Vaattovaara
Pekkaniskan Pojat
Pelikaanit
Pelimies Seppo Ranta
Peltolan pojat
Pentti Kumpulainen
Pepe Kovasen orkesteri
Pequeno
Pertti Keihäs
Pertti Niemi
Pertti Puikkonen
Petri Forsmanin yhtye
Petri Niemi
Petromax
Pia Lång
Pieksän pelimannit
Pientä unelmaa
Piritta Venho
Pirjo Tossavainen
Pirkko Pelander
Pirttipelimannit
Pispalan sälli ja Sinirytmi
PohjanSoundi
Pohjantuuli Tanssiyhtye
Pohjoisen tähti
Pohjolan humppa
Pohjolan yö
Pohojanmaan Pelimiehet
Polte
Presto
Pro Line
Putkiratio
Pyrstötähti
Quattro
Raakel Pistemaa
Raija Törmälä
Raimo Erkinheimon yhtye
Raimo Laamanen
Raimo Turtiainen
Raimo Turtiainen ja Pojat
Rainer Bollström
Rainer Friman
Raineri Nyman
Raisa Laine
Ramona
Rannan pojat
Rannanpojat
Rape ja Repa
Recados
Reeta Saranpää
Reijo Ingmanin yhtye
Reijo Paananen
Reima Huhtala
Reino Jalonen ja Kangastus
Reissarit
Renne ja Aliset
Renne ja Myötätuulta
Replay
Retropändi
Retrotytöt
Riistaveden hanuristit
Riskit Herrat
Risto Nevala
Risto Nissinen
Rita Heiter
River duo
Rojal
Romanesca
Rosalie
Rosette
Rosso
Roulette
Royal
Royal Sound
Rubiini
Rytmiduo
Rytmikonkarit
Saanko luvan
Sabeline
Saija Tuupanen
Sakke Kotilainen
Salainen palvelu
Salama
Sami Keskitalo
Sami Rosholm
Samppa Valo band
Sanna Arell
Sanna Hirvonen
Sarani
Sari Hellsten
Sari Koivikko
Sari Rautajärvi
Sari Turpeinen
Sarmas
Saska Helmikallio
Sateenkaari
Satu-Maarit
Satu Suhonen
Saturnus
Sauli ja Ekstaasi
Sauli Perätalo
Savannah
Sawisetti
Savon harmonikkaklubi
Sebastian Ahlgren
Secrets
Seija Irmeli
Seija Rankinen
Seili
Seireenit
Selena
Seppo Lankinen
Seppo Mäkisen yhtye
Seppo Savilehto
Serenadi
Sesam
Sheriff
Silverado
Simppelit
Sini-Takit
Sinikuu
Sininen huivi
Sinitaivas
Sirius
Sirja-Katri
Sirkka ja Velikullat
Sirpa Ahola
Sirpa Kesonen
Siru Koskisen orkesteri
Sivas Regal
SMORK-voittaja 2018
Sokeripala
Solar
Sonetti
Sonja Tammi
Sounds of the Clouds
Souvarit
Stardust
Steel
Sulamith
Sulo Kallio
Sunset
Suomussalmen harmonikkakerho
Surveyors
Susanna Heikki
Suvas Regal
Suvi Karjula
Suvi Teräsniska
Swingers
Sydänten liekki
Sympatia
T.T. Purontaka
Taiga
Taikakuu
Taimo Löfin yhtye
Taina Laihon yhtye
Taivaankaari
Talisman
Tammi Group
Tangokuningas 2018
Tangokuningatar 2018
Tanssin Taika
Tanssiorkesteri Castra
Tanssiorkesteri Helmi
Tanssiorkesteri Kaiho
Tanssiorkesteri Luxus
Tanssiorkesteri Veikko Nieminen
Tanssiorkesteri Yön lyhdyt
Tanssiyhtye Neliveto
Tapani Kansa
Tapani Lager
Tapani Luojus
Tapio Peltonen ja Kultainen saksofoni
Tapio Rannanmaa
Tarja Lunnas
Tarja Mäkelä
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Teemu Roivainen
Teijo Lindström
Teijo Suomi Orch
Teo Turunen
Terhi Jokila
Terhi Lehtoniemi
Tero Isoniemi
Tero Jokinen
Terässiipi
Teuvo Oinas
Teuvo Vouti ja Captain
Teuvo Vuodin yhtye
Teuvo Vuoti
The Best Men
The Steels
The Turners
Tiina Karhu
Tiina Kultalahti-Byskata
Tiina Ruuska
Timanttisydän
Timo Forsman
Timo Forsmanin yhtye
Timo Hacklinin yhtye
Timo Lahtimo
Timo Puurunen
Tino Ahlgren
Titan
Titanic
Toini Uusitalo
Tomas Fantz
Tomi Markkola
Tommi Seppänen
Tommi Soidinmäki
Tommys
Toni Jaatinen Band
Tonika
TopSecret
Tosimiehet
Traband
Trio H-hetki
Trio Septimas
Trio Tuhkala
Tsuubiduu
Tukkijätkät
Tulikettu
Tulinen Sydän
Tulipunaruusut
Tuomas Kaikkonen
Tuomas Koivuviita
Tuovilat
Tuplawernet
Turhat Jätkät
Tuula Heikkilä
Tuulikki Järvi
Tuuliviiri
Tähdenlento
Tähtihetki
Tähtikartta
Tähtikavaljeerit
Tähtitaivas
Tähtivyö
Törmälä Bros
Ulla-Jaana Riekkoniemi
Unelma
Unikuva
Urho Hämäläinen
Urpo Heikkilä
Uusi iloinen orkesteri
Vaiettu salaisuus
Valentin
Vallilan Tango
Vanha liitto
Variaatio
Varjokuva
Vastakaiku
Veijarit
Velleri
Vesa Formunen
Vesa Ollinmäki
Vesku Ruotsalainen
Vetonaula
Vienna
Wiihdeorkesteri Wiva
Ville Kortesalmi
Ville Mäkimattila
Vintage
Wire
Virpi Piippo
Virva Ryynänen
Voimaorkesteri
Voitto Leppänen
Voitto Rytkönen
Voitto Takanen
Voitto Takasen yhtye
Vonkamiehet
VSOP
Wähäkosket
Väinö Korsu
WäinönPutki
Väliaikainen
Värisuora
Yards
Yölintu
Yöntanssittajat
Yöperhonen
Yötaivas
Ässät