Valitse esiintyjät

Merkitse ensimmäiseen sarakkeeseen rasti niiden esiintyjien kohdalle, joista jonkun pitää olla mukana valittavissa tansseissa. Jos et merkitse yhtään rastia ensimmäiseen sarakkeeseen, ketään esiintyjää ei tulkita välttämättömäksi

Merkitse toiseen sarakkeeseen rasti niiden esiintyjien kohdalle, jotka eivät saa olla mukana valittavissa tansseissa.

+ - Nimi
A. Aallon rytmiorkesteri
Aava
Afrikan tähti
Aino Niemi
Ajomiehet
Aki Hietala
Amore
Amorio
Amorosa
Anna-Liisa Räsänen
Anneli Mattila
Antero Ketonen
Antti Ahopelto
Antti Ketonen
Antti Sivulan yhtye
Anu Keronen
Ari Lavu
Ari Salo
Ari Tamminen
Arja Havakka
Arja-Inkeri Joas
Arlas
Armi Tenkula
Arto Kivekkään yhtye
Arto Nuotio
Astra
Avalon
Beatmakers
Benjamin Enroth
Blue Moon
Boogie
Calibra
Caravan
Casanova
CatCat
Channel Four
Charles Plogman
Charlies
Company
Cool Company
Crystal
Dallapé
Diesel
Dosett
Duo Sami Soininen
Duo Septimi
Eero Magga
Eija Kantola
Eila Pienimäki
Eini Pajumäki
Eino Luostarin yhtye
Eki Jantunen
Eldorado
Elina H
Energia
Ensti solo band
Erkki Liikanen
Erkki Räsänen
Esa Rintamäki
Esko Roponen
Esko Sartolahti
Esperanza
Etiketti
eXmiehet
Fantasia
FBI-beat
Fernanda
Fernet
Finlanders
Flangers
Focus
Graniitti
Gunnar Taipaleen yhtye
Hanna Hirvonen
Hannu Auvinen Group
Hannu Hautaniemi
Hannu Karjalainen Group
Hannu Wacklin
Harmony
Harri Lehtonen & Silver
Harri Nuutinen
Heidi Pakarinen
Heikki Koskelo
Helmet
Helmi-orkesteri
Helminauha
Herraseurue
Himmiät tähäret
HKL:n harmonikkaorkesteri
Hummerit
Hurma
Ilpo Seppäsen yhtye
In The Mood
Ippe Mansikan orkesteri
Itätuuli
J. Eskelinen
Jackpot
Jani Forsman
Janiina Lehtonen
Janne Tulkki
Jari Grek
Jarkko Honkanen
Jarkko Yli-Sikkilä
Jarmo Ranta
Jarmos-yhtye
Jarno Itkonen
Jaska Mäkynen
Jatkoaika
Jiri Tammilehto
Johanna Debreczeni
Johanna Pakonen
Jokke Kytö
Joonas Erkkilä
Jorma Kääriäinen
Jouni Raitio
Jouni Rieskaniemi
Juha Hautaluoma
Juha Simola
Juha Vartiainen
Juhamatti
Juhani Hirvonen
Jukka Hallikainen
Jukka Korpela
Jussi Anteron yhtye
Jussi Roponen
Jussi Roposen yhtye
Jyrki Nurminen
Kaiho
Kake Randelin
Kalevi Hautamäen orkesteri
Kalle Jussila
Kalle Kaaja
Kannaksen pojat
Karavaani
Kari Hirvonen
Kari Kuronen
Kari Silanderin yhtye
Kari Vepsä
Karviset
Kati Narvanmaa
Katja Karila
Katja Karisukki
Keijo Lille
Keijo Rahnasto
Keijo Rahnaston yhtye
Kemijärven työväen viihdeorkesteri
Kiintotähti
Kilimanjaro
KinoJake
Kirsi Sirviö
Kirsi Ukkonen
Kiuruveden harmonikkakerho
Koivu
Komiat
Korsuorkesteri
Kotkaset
Kuiskaus
Kunnon Houseband
Kuunhopea
Kuutamotaivas
Kyläpelimannit
Kyösti Mäkimattila
Köpi Koski ja Projekti
Lappeenrannan harmonikkakerho
Lasse Hoikka
Leif Lindeman
Leo Louhivaara
Lopen harmonikat
Lumo
Maarit Peltoniemi
Maestrot
Manhattan
ManTra
Marco Lundberg
Maria Tyyster
Marita Taavitsainen
Marja-Liisa Heiskari-Puntalo
Markku Aro
Markku Uhlbäck
Marko Haapaniemi
Marko Maunuksela
Martti Peltola
Matti Ojala
Me Lammelat
Meiju Suvas
Merja Juutinen
Merja Ranta
Merja Uimonen
Mervi Kovero
Mia Leivo
Mika Peltoniemi
Mika Sihvolan orkesteri
Mikko Mäkeläinen
Mikko Tapio
Minna Äikäs
Minna Äikäs band
Moonrise
Mutkattomat
Myrskylyhty
Myrskytuuli
Mysteeri
N.Y.T.
Namu
Napakymppi
Narrit
Neitoset
Nelituuli
Nelostie
Niko Mäenpää
Nina Åkerman
Norolan Pojat
Odessa
Oja-Lipasti band
Omega
Omenapuu
Onnenkerjäläiset
Onnenkipinä
Onnenkulkurit
Onnenmaa
Onnentähti
Pasi Kivimäki
Pasi Suikkasen orkesteri
Pasi Vainionperä
Patajätkä
Pauli Koivula
Pauliina Sormunen
Pekka Rinne
Pekka Tiilikainen
Pekka Vaattovaara
Pekkaniskan Pojat
Peltolan pojat
Pepe Enroth
Pertti Niemi
Petri Hervanto
Pirita Niemenmaa
Pirjo Lehti
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Putkiratio
Pyrstötähti
Päivi Tuomi
Quattro
Raimo Kukkonen
Raimo Laamanen
Raimo Turtiainen ja Pojat
Rainer Bollström
Rami Rafael
Recados
Reeta Saranpää
Riskit Herrat
Rosalie
Rosette
Roulette
Saija Tuupanen
Sakke Kotilainen
Sami Keskitalo
Sami Rosholm
Sari Hellsten
Sari Koivikko
Sari Turpeinen
Sarmas
Saturnus
Savannah
Seija Irmeli
Seili
Seppo Hakorinne
Seppo Lankisen orkesteri
Simo Silmu
Sini-Takit
Sinitaivas
Smork-voittaja 2019
Solistiyhtye Jermut
Sonetti
Souvarit
SRMY:n orkesteri
Sunset
Susanna Heikki
Suvi Karjula
Sydänten liekki
Sävel
Sävelpojat
Taiga
Taikakuu
Taivaankaari
Tammi Group
Tangokuningas 2020
Tangokuningatar 2020
Tanssin Taika
Tanssiorkesteri Helmi
Tanssiorkesteri Kiertotähdet
Tanssiorkesteri Veikko Nieminen
Tanssiorkesteri Yön lyhdyt
Tapani Heinonen
Tapani Lager
Tapio Peltonen ja Kultainen saksofoni
Tara Vepsäläinen
Tarja Lunnas
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Teemu Roivainen
Teijo Lindström
Terhi Lehtoniemi
Tero Jokinen
Terässiipi
Teuvo Oinas
Tiimalasi
Tiina Pitkänen
Tiina Räsänen
Timangi
Timo Forsman
Timo Forsmanin yhtye
Timo Hacklinin yhtye
Timo Kallio
Timo Luostari
Timo Puurunen
Titan
Tom Granath
Tomi Markkola
Tommi Seppänen
Tommi Soidinmäki
Toni Jaatinen Band
Toni Rossi
Tonika
Tosimiehet
Trio H-hetki
Tukkijätkät
Tulinen Sydän
Tulipunaruusut
Tuovilat
Tuplawernet
Turhat Jätkät
Tähdenlento
Tähtikuvio
Törmälä Bros
Unelma
Urpo Heikkilä
Valentin
Varjokuva
Vastakaiku
Veikko Antero
Velleri
Weranta
Vesa Ollinmäki
Wiihdeorkesteri Wiva
Ville Liimatainen
Wilson
Wire
Voimaorkesteri
VSOP
Väliaikainen
Yölintu
Yöntanssittajat
Yötaivas
Ässät
Öiset kulkijat