Kurssikalenteri

PäiväKelloPaikkaKuntaTanssitKohderyhmä / tasoHintaJärjestäjä / opettaja
21.9. la11:00–12:00PyrkiväTurkucha chaperusteetilmainenSekahaku
Antti-Ville Heikkilä
12:15–13:45PyrkiväTurkucha chakeskitasoSekahaku
Antti-Ville Heikkilä
13:00–16:00Rantakylän tanssisali, Pataluodonkatu 2Joensuurumba-bolero, cha chaperuisteista nopeasti edeten18 €Time Steps
Päivi Hämäläinen
14:00–15:30PyrkiväTurkucha chajatkoSekahaku
Antti-Ville Heikkilä
18:00–18:45Tanssikeskus TessuTamperecha chaperusteet
Timppa
23.9. ma19:30–21:00SepänsaliJoensuucha chajatkoryhmä7 €PoKaTa ry
Heidi
24.9. ti18:00–19:30Tanssikoulu LasikenkäRiihimäkichachaalkeisjatko9(8)euroa /1,5 tuntiaTanssikoulu Lasikenkä
Outi Tonteri
18:30–20:30Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1Kuopiocha chaperusteetTanssikoulu Hurma
Hiisu ja Kari
25.9. ke20:00–21:30PyrkiväTurkucha chajatkoSekahaku
Antti-Ville Heikkilä
26.9. to18:00–19:30Länsi-Suomen opistoHuittinencha chaperusteetSekahaku
Soile Hakanpää
27.9. pe19:15–20:15EsakallioSomerocha cha0
Jussi Kaksonen
28.9. la11:00–12:30PyrkiväTurkucha chakeskitaso/jatkoSekahaku
Sannu ja Matti Heikkilä
29.9. su11:00–15:00Hyvinkään järjestötaloHyvinkäächa cha, rumba boleroalkeisjatko20€ jäsen, 35€ ei jäsenHyvinkään Hymyhuulet ry
Kimmo Lasanen
30.9. ma18:00–19:30Malmin Työväentalo Takaniitynkuja 9Helsinkilattari teema-ilta, cha-chakeskitaso / jatkotasoTanssikoulu Pirjo Kärnä
Pirjo Kärnä
1.10. ti19:30–20:45Joutsenon työväentaloLappeenrantacha chaperusteetTanssiQ
Minna Turkia
2.10. ke20:00–21:30PyrkiväTurkucha chajatkoSekahaku
Antti-Ville Heikkilä
3.10. to19:45–21:15Länsi-Suomen opistoHuittinencha chakeskitasoSekahaku
Soile Hakanpää
7.10. ma18:00–21:00Svenskbacka skolaKeravalattaritekniikkaa, chachakeskitasoTaitokolmio ry
Bettina Karppinen
9.10. ke18:00–20:00Hermannin koulun juhlasali, Torikatu 5 - 7, SaloSalocha-chaperusteetSalon Seuratanssiklubi ry
Turo Rantanen
19:45–21:15Winellskan kouluKirkkonummicha chaalkeisjatko 165€ /12 krt tai 8€ /krt /jäsenTanssin Ilo ry
Ulpu Jarva
10.10. to18:00–21:00Puistokulma, HiekkaharjuVantaacha-chajatko 1,2,31h 12€, 2h 20€, 3h 24€, kanta-asiakashinnat 1h 10€, 2h 18€ ja 3h 22€Tanssia ja Terapiaa Maija Astikainen Ky
Maija Astikainen
19:45–21:15Länsi-Suomen opistoHuittinencha chakeskitasoSekahaku
Soile Hakanpää
12.10. la11:00–13:30Nummenkylän kouluLohjacha-cha, rumbaalkeisjatkoLohjan lavatanssijat
Auvo Viita-Aho
13.10. su16:30–19:00Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1Kuopiocha cha, fuskusyventäväTanssikoulu Hurma
Hiisu ja Kari
14.10. ma18:00–19:30Tanssikoulu LasikenkäRiihimäkichachajatko14(13)euroa /1,5 tuntiaTanssikoulu Lasikenkä
Kimmo Luukkonen
18.10. pe18:30–19:50PyrkiväTurkucha chaperusteet/keskitasosisältyy tanssilipun hintaanSekahaku
Soile Hakanpää
20.10. su16:30–19:00Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1Kuopiowanha tango, cha chasyventäväTanssikoulu Hurma
Hiisu ja Kari
21.10. ma18:00–19:30Salon Seudun Ammattiopiston liikuntasali, Taitajankatu 6. Käynti liikuntasaliin tapahtuu takaovelta.Salocha chaperusteet / keskitasoSalon Seuratanssiklubi ry
Joonas Kainulainen
18:00–19:30Tanssikoulu LasikenkäRiihimäkichachajatko14(13)euroa /1,5 tuntiaTanssikoulu Lasikenkä
Kimmo Luukkonen
19:00–20:30Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs.Vaasacha chaalkeetTanssiurheiluseura Rolling ry
22.10. ti18:00–21:00Karjalatalo, KäpyläHelsinkicha-chaalkeet, jatko 1 ja 21h 12€, 2h 20€, 3h 24€, kanta-asiakashinnat 1h 10€, 2h 18€ ja 3h 22€Tanssia ja Terapiaa Maija Astikainen Ky
Maija Astikainen
20:00–21:30Simonkallion kouluVantaacha cha chaalkeis/jatko6/5 eurVantaan tanssitaitoyhdistys ry
Pirkko ja Kari Smura
28.10. ma19:00–20:30Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs.Vaasacha chaalkeetTanssiurheiluseura Rolling ry
19:30–21:00Salon Seudun Ammattiopiston liikuntasali, Taitajankatu 6. Käynti liikuntasaliin tapahtuu takaovelta.Salocha chakeskitasoSalon Seuratanssiklubi ry
Jussi Kaksonen
29.10. ti20:00–21:30Simonkallion kouluVantaacha cha chaalkeis/jatko6/5 eurVantaan tanssitaitoyhdistys ry
Pirkko ja Kari Smura
30.10. ke19:00–20:30Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs.Vaasacha chaalkeisjatkoTanssiurheiluseura Rolling ry
31.10. to19:45–21:00Härmän KylpyläKauhavacha chaperusteet 1Tanssiaskeleet ry
Tuula Nummela, Kai Tamminen
1.11. pe19:00–20:00RuusulinnaNurmijärvicha-chaSis.lipun hintaan
Pasi Pesonen
5.11. ti18:00–21:00Suomen Tanssistudiot Oy:n sali, Myyrmäentie 4Vantaatangovalssi, cha chaalkeisjatkosta ylöspäin10e/90min, sarjalipuilla halvempaaSuomen Tanssistudiot Oy
Jyrki Keisala, Seppo Suomalainen
19:35–21:00Ooperi, KortelaRaumacha chaperusteetSekahaku
Lasse Liski ja Marjo Venno
6.11. ke19:00–20:30Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs.Vaasacha chaalkeisjatkoTanssiurheiluseura Rolling ry
7.11. to19:45–21:00Härmän KylpyläKauhavacha chaperusteet 2Tanssiaskeleet ry
Tuula Nummela, Kai Tamminen
10.11. su19:00–20:30Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs.Vaasacha chatanssiklubiTanssiurheiluseura Rolling ry
12.11. ti18:00–19:30Tapanilan työväentaloHelsinkicha chaperusteetSekahaku
Auvo Viita-aho
19:35–21:00Ooperi, KortelaRaumacha chaperusteetSekahaku
Lasse Liski ja Marjo Venno
13.11. ke18:00–21:00Orimattilan KehräämöOrimattilacha-chaalkeet, jatko 1 ja 21h 12€, 2h 20€, 3h 24€, kanta-asiakashinnat 1h 10€, 2h 18€ ja 3h 22€Tanssia ja Terapiaa Maija Astikainen Ky
Maija Astikainen
14.11. to18:00–19:30Kiinniketalo Itä-PasilaHelsinkicha chaperusteetSekahaku
Ulpu Jarva
19:45–21:00Härmän KylpyläKauhavacha chaperusteet 3Tanssiaskeleet ry
Tuula Nummela, Kai Tamminen
19.11. ti19:45–21:00Tapanilan työväentaloHelsinkicha chakeskitasoSekahaku
Ulpu Jarva
20.11. ke18:00–19:25TyöväentaloUusikaupunkicha chaperusteetSekahaku
Päivi Uussaari ja Pekka Virolainen
18:00–20:00Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1Kuopiocha cha, rumba-bolerokeskitasoTanssikoulu Hurma
Hiisu ja Kari
21.11. to19:00–21:00PyrkiväTurkuhidas valssi, cha charyhmä pareille perusteet/keskitasoSekahaku
Irmeli Wasen & Jari Virtanen
19:45–21:00Kiinniketalo Itä-PasilaHelsinkicha chakeskitasoSekahaku
Ulpu Jarva
25.11. ma18:30–20:15Nummenkylän kouluLohjacha chaalkeiskurssiLohjan lavatanssijat
19:00–20:30Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs.Vaasakertaus, cha chaalkeetTanssiurheiluseura Rolling ry
26.11. ti18:30–20:30Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1Kuopiocha chaperusteetTanssikoulu Hurma
Hiisu ja Kari
27.11. ke18:00–19:25TyöväentaloUusikaupunkicha chaperusteetSekahaku
Päivi Uussaari ja Pekka Virolainen
18:15–19:30Alakylän kyläareenaKauhavacha-chaperusteetVaihtoaskel ry
Jaana Seilo ja Pentti Lammi
19:45–21:00Alakylän kyläareenaKauhavacha-chaperusteet/keskitasoVaihtoaskel ry
Jaana ja Pentti Lammi
28.11. to19:00–21:00PyrkiväTurkuhidas valssi, cha charyhmä pareille perusteet/keskitasoSekahaku
Irmeli Wasen & Jari Virtanen
2.12. ma18:30–20:15Nummenkylän kouluLohjacha chaalkeiskurssiLohjan lavatanssijat
3.12. ti18:00–21:00Karjalatalo, KäpyläHelsinkicha-chaalkeet, jatko 1 ja 21h 12€, 2h 20€, 3h 24€, kanta-asiakashinnat 1h 10€, 2h 18€ ja 3h 22€Tanssia ja Terapiaa Maija Astikainen Ky
Maija Astikainen
18:15–19:15VäinöläKauhavacha-chaperusteet/keskitasoVaihtoaskel ry
Jarmo Leppäkari
19:15–20:15VäinöläKauhavacha-chakeskitasoVaihtoaskel ry
Jarmo Leppäkari
20:15–21:15VäinöläKauhavacha-chakeskitaso/haastavaVaihtoaskel ry
Jarmo Leppäkari
5.12. to18:00–19:30keskusta, Kauppakuja 2Raisiocha chaperusteetSekahaku
Antti-Ville Heikkilä
10.12. ti18:00–21:00Suomen Tanssistudiot Oy:n sali, Myyrmäentie 4Vantaatango, cha chaalkeisjatkosta ylöspäin10e/90min, sarjalipuilla halvempaaSuomen Tanssistudiot Oy
Jyrki Keisala, Seppo Suomalainen
12.12. to18:00–19:30keskusta, Kauppakuja 2Raisiocha chaperusteetSekahaku
Antti-Ville Heikkilä